Статті

Кількість інфікованих гепатитом С в Україні оцінюється у 1 млн 300 тис. людей, а гепатитом В — у понад 500 тис. людей

     Кількість інфікованих гепатитом С в Україні оцінюється у 1 млн 300 тис. людей, а гепатитом В — у понад 500 тис. людей.
Вірусні гепатити В і С становлять серйозну загрозу громадському здоров’ю. Близько 80% випадків цирозу та гепатоцелюлярної карциноми викликані саме вірусними гепатитами.
     Вчасне діагностування вірусних гепатитів є надзвичайно важливим, оскільки завдяки розпочатому лікуванню можна попередити розвиток захворювань і серйозні ураження печінки.
     Вірусний гепатит С виліковний у 95% випадків. Лікування триває від 12 до 24 тижнів.
     Вірусний гепатит В потребує пожиттєвого лікування. Однак завдяки вчасному та регулярному прийомі лікарських засобів, розвиток хвороби можна значно стримати. Лікування від вірусних гепатитів В та С можна отримати за кошти державного бюджету.
Карта закладів охорони здоров’я, які надають послуги із діагностики та лікування вірусних гепатитів тут:
https://phc.org.ua/…/mapa-zoz-yaki-nadayut-poslugi-z-diagno…
     Попередити вірусний гепатит В можна завдяки триразовій вакцинації. Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання. В Україні вакцинація від гепатиту В для дітей є безкоштовною.
В Україні вакцинація дітей від гепатиту В передбачена з 2002 року. Тому люди до 2002 року народження здебільшого не мають захисту від хвороби, однак імунізуватися від гепатиту В можна і в дорослому віці.
У листопаді 2019-го Україна приєдналася до Глобальної стратегії з елімінації вірусних гепатитів B та С. Наша країна ухвалила Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року. Цілями Державної стратегії у частині вірусних гепатитів до 2030 року є:

            </div>
        </section>
    </div>
	
    <footer class=