Впевненими кроками до успіху та безпечного майбутнього


03.02.2014

В Рівненській області протягом 2013 року до участі в проекті було подано заявки від багатьох медичних закладів. Серед них особливо активну позицію постійно займав Рівненський обласний онкологічний диспансер. Нікому не секрет, що цей медичний заклад є специфічним, адже люди приходять туди найчастіше із останньою надією. Саме тому, аби максимально сприяти психологічному настрою та довірі пацієнта, приміщення диспансеру зроблено світлими, охайними, сучасними та комфортними. Як же все відбувалося від самого початку? За правилами проекту спеціалістом асоціації «СОІК» був здійснений аудит усіх відділень. Важливо відмітити, що результат показав - система гігієни практично в усіх відділеннях відповідала стандартам та  заслуговувала визнання на загальнодержавному рівні. Однак, певні доопрацювання потрібно було зробити. Спеціалістом асоціації було видано рекомендації по до оснащенню відділень професійними ємностями для знезараження виробів медичного призначення, в деяких відділеннях диспенсерами для засобів гігієни та професійними двовідерними системами для прибирання.

У закладі було проведено низку семінарів. Особливо цікаво пройшов семінар-тренінг по правильному використанню двовідерної системи для прибирання «Вермоп». Усе відбулося досить активно та продуктивно, було висвітлено багато практичних питань, разом із молодшим медичним персоналом були опрацьовані практичні навички роботи із німецьким інвентарем. Усі запитання, які піднімали старші медичні сестри відділень, не залишилися без відповідей. Варто відмітити, що проведення подібних семінарів є одним із кроків на шляху до отримання статусу. Важливим фактором на шляху до отримання відзнаки було те, що головний лікар закладу Григорій Іванович Максим'як, головна медична сестра Блохіна Віра Федорівна, старші медичні сестри та завідувачі відділень радо вітали ідею проекту, сприяли його здійсненню в їхньому закладі.

У розпал гарячого літа, 2 серпня 2013 року в обласному онкологічному диспансері відбулася подія - одразу шість відділень закладу були нагороджені статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Вручення відбувалося в урочистій атмосфері, у залі присутніми бути усі завідувачі відділень та старші медсестри відділень. Головний лікар Максим'як Григорій Іванович виступив із вітальним словом та особисто вручив кожному завідувачу сертифікат у вигляді яскравої таблички із зазначенням на ній статусу. Також, із вітальним словом виступила голова Рівненської Асоціації медичних сестер Романішина Людмила Костянтинівна. Вона відмітила, що онко диспансер є лідером на Рівненщині за критерієм якості чистоти та дотримання європейських стандартів гігієни. Разом зі спеціалістом Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Ольгою Хеленюк та медичним персоналом було здійснено урочисте розміщення табличок при вході у кожне номіноване відділення. Вона привітала кожен колектив відділення та зазначила, що така відзнака, це не одноразова похвала - це закріплення у свідомості кожного медичного працівника, не залежно від ланки, відповідальності за чистоту та гарантію безпеки для кожного пацієнта.

Так, як головний лікар зазначив у своєму виступі: «До кінця року весь онко диспансер буде мати статус», - так і сталося. На порозі нового року 26 грудня 2013 року п'ять відділень закладу було нагороджено відзнакою чистоти та якості. І як висновок - весь заклад віднині має статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Вручення пройшло не менш офіційно ніж попереднє. Присутніми були уся адміністрація, старші медсестри, завідувачі відділень. Ті, хто вже отримав таблички у серпні радо вітали номінантів. У своєму інтерв'ю журналістам телеканалу «Рівне 1» головний лікар зазначив: «Це була велика планомірна робота і ми йшли до неї поступово. Починалося з дрібниць, від роботи кожної санітарки кінчаючи організацією роботи усього диспансеру. Це не одноразова акція - це звання, яке буде підтримуватися в подальшій роботі закладу». Також, привітати номінантів прийшла голова Асоціації медичних сестер Романішина Людмила Костянтинівна. Вона подарувала усім старшим медсестрам дуже корисну річ - набори для контролю якості прибирання. Це, безумовно, допоможе їм у роботі і зможе вплинути на якість прибирання у закладі.

Отже, як бачимо, шлях до отримання статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» насправді є нескладним та мотивуючим. Адже, безумовно, кожен лікарняний заклад намагається працювати в режимі наказів та стандартів, які затверджені сьогодні МОЗ України. Власне тому, проектом асоціація «СОІК» підштовхує та рекомендує, в якому напрямку потрібно організовувати та будувати гігієнічну модель лікарні. Беззаперечним залишається факт, що кожна лікарня починається з чистоти. 
« назад