Чисті руки – здоров’я на відмінно


11.10.2016

Усі ми колись були школярами і розуміємо, що велику базу та загальні знання дає саме школа та вчителі. Ми вирішили долучитися та стати маленькою частинкою у знаннях дітей правил особистої гігієни. Адже навчити дітей дбати про себе – це важливий елемент загальної гігієнічної культури нації. Потрібно враховувати, що у школі діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів інфекціями і хворобами, адже неможливо відгородитися від спілкування з однолітками та друзями, контакту з поверхнями. Саме тому, гігієна рук важлива для здоров’я школяра.

12874530_628440113974446_1627218463_o

Наші короткі тренінги повідомлять дітям де найчастіше їх чекає небезпека і яких гігієнічних заходів потрібно дотримуватися, аби бути здоровим та отримувати найвищі бали на уроках. Важливо зрозуміти, що дитина зможе зарадити своїм брудним рукам тільки тоді, коли біля умивальника будуть усі необхідні для цього засоби. Адже недостатньо руки просто змочити водою, як найчастіше буває сьогодні по школах, необхідно їх очистити милом та витерти рушником. Адже гігієнічна процедура вважатиметься неефективною, якщо ми її не закінчимо витиранням рук насухо одноразовим паперовим рушником. Від таких здавалося б банальних помилок може зростати ризик захворювання та розповсюдження інфекцій та вірусів. Незамінним буде у школі і дозатор з антисептиком. Тоді, коли можливості помити руки не буде, нанесений на руки антисептик продезінфікує їх та попередить можливість контактного перенесення мікроорганізмів. Наприклад, у класах можна розмістити дозатори на стіні і у супроводі зробити надпис з правилами користування.

Завдяки впровадженню даного проекту ми дійшли висновку, що доцільно розширити його діяльність та звернути увагу на загальну систему гігієни у навчальних закладах. Тому пропонуємо провести дорадчі аудити дотримання санітарно-епідеміологічного режиму у загальноосвітніх школах, гімназіях, ліцеях. Асоціація «СОІК» може провести аудит у навчальному закладі та визначити точну кількість необхідних гігієнічних дозаторів.        

Алгоритм забезпечення системи гігієни в ЗОШ.

  • Особиста гігієна учнів, вчителів та персоналу школи (обробка рук антисептичними засобами під час епідемій інфекційних захворювань, часте миття рук спеціальними антимікробними засобами, використання одноразових паперових рушників для висушування рук).
  • Забезпечення системи гігієни в класі, коридорі, спортзалі (щоденна дезінфекція поверхонь, з якими контактують учні, вчителі та персонал школи).
  • Постійний інфекційний контроль в медичному пункті школи (обробка рук медичної сестри, дезінфекція використаних медичних засобів тощо).
  • Гігієна в їдальні (дезінфекція столів, роздаткових ліній, посуду, робочих поверхонь, раковин тощо).
  • Ефективна дезінфекція санітарних вузлів (двократна дезінфекція раковин, унітазів, підлоги в туалетах). Проведення науково-практичних занять для школярів та учителів щодо забезпечення санітарно-протиепідемічного режиму в школі.  

 

 

схема налагодження гігієни в школах
« назад