У Луцьку лікують у чистих та безпечних відділеннях


16.07.2014

Волинська область була першою, де прозвучала ідея проведення всеукраїнського проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». На загальних зборах Асоціації медсестер асоціація «СОІК» виступила з ідеєю про те, що систему гігієни в українських лікарнях потрібно стандартизувати та інтегрувати до європейського рівня. Рішення було прийнято і ми почали активно діяти.
За два роки реалізації проекту усі області України долучилися до реєстру «чистих лікарень». Волинська область теж зайняла активну позицію у підтримці такої важливої справи. У грудні 2013 року ТМО Любомльського та Шацького районів першими в області заявили, що їх відділення чисті та безпечні для пацієнта. Відтоді 10 відділень закладу отримали статус. Слідом за ними клініка «Центр хірургії ока професора Загурського» успішно пройшли аудит та отримали відзнаку. Згодом, у квітні поточного року Ковельське територіальне медичне об'єднання та Іваничівська центральна районна лікарня із декількома відділеннями теж увійшли до реєстру.
На цьому медична спільнота Волині не зупинилася і продовжує проводити стандартизацію та налагодження санітарно-епідеміологічного режиму по ЗОЗ області. Так 7 липня відбулося ще одне вручення статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Луцька центральна районна лікарня, а саме п'ять відділень офіційно увійшли до всеукраїнського реєстру проекту. Процедура вручення нагороди відбулася урочисто, в актовому залі. Вступним вітальним словом привітав колектив головний лікар Коновал Сергій Михайлович. Він відмітив, що завдяки старанням колективу заклад зміг досягнути відповідного рівня чистоти, такого як у лікарнях Європи. Для того, щоб ще більше мотивувати персонал, головний лікар пообіцяв відмітити працівників відділень преміями до дня медичного працівника, за умови успішної перевірки через рік, яку здійснюють спеціалісти «СОІК» у кожному номінованому закладі.
Завідувачі номінованих відділень отримали сертифікати і разом із комісією розмістили їх на вхідних дверях відділень. Віднині у реєстр занесені наступні відділення: анестезіології та інтенсивної терапії, операційний блок, пологове відділення, терапевтичне відділення, хірургічне відділення. Потрібно відмітити, що особливу участь у здобутті статусу взяло на себе керівництво лікарні, а саме головний лікар, головна медсестра та заступник головного лікарня з медичної роботи. Саме Алла Олександрівна Яков'юк та Володимир Степанович Волжеларський були у складі комісії під час аудиту, давали цінні рекомендації та настанови персоналу лікарні.
Персонал відділень, медичні сестри, лікарі, молодший медперсонал - усі гордо прийняли місію дотримуватися вимог проекту та щодня створювати у своїх відділеннях найбезпечніші умови для своєї роботи та перебування пацієнта.

Представники компанії Лізоформ Медікал теж привітали усіх причетних до свята і прийшли із солодким подарукном - тортом із одноіменним логотипом. Це ще більше закріпить довготривалу співпрацю закладу із провідним виробником дезінфікуючих засобів в Україні.

 
Фотогалерея