У Старокостянтинові жіноча консультація чиста та безпечна


07.08.2014

Останній місяць гарячого літа в центральній районній лікарні Старокостянтинова увінчався успіхом. 1 серпня колектив відділення «Жіноча консультація» зібрався у холі щоб привітати одне одного із отриманням відзнаки «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».
Жіноча консультація - це відділення в якому панують переважно позитивні емоції, що пов'язані із здоров'ям жінки, її вагітністю та продовженням роду. Тому умови для підтримки такої атмосфери теж повинні бути відповідними. Не дарма це відділення стало першим в лікувальній установі, яке пройшло усі сходинки до отримання звання чистого та безпечного.
Візити «СОІК» до Старокостянтинівської лікарні відбувалися вже неодноразово. Двічі за останні два роки ми організовували конференції із медичним персоналом лікарні. Ініціатором проведення заходів була активна та небайдужа головна медсестра лікарні Стопнюк Валентина Анатоліївна. Для обговорення було винесено найважливіші питання по організації санітарно-епідеміологічного режиму в ЗОЗ. Також, з початку року лікарня активно долучилася до проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Так, було проведено гігієнічний аудит у чотирьох відділеннях: анестезіології та інтенсивної терапії, пологовому, клініко-діагностичній лабораторії та жіночій консультації. В ході проведеного аудиту було встановлено основні недоліки санітарно-гігієнічного забезпечення лікарні та надано рекомендації для доопрацювання.
Активним виявився колектив жіночої консультації. Завдяки великому бажанню та енергії завідувачки відділення та старшої медсестри за пів року умови проекту стали об'єктивною реальністю. Відтак, кожен кабінет оснащено усіма найнеобхіднішими гігієнічними засобами, інструмент знезаражують у професійних ємностях, прибирання ведеться найсучаснішою двовідерною системою. Словом - відділення європейського зразка.
З боку асоціації було запропоновано провести тренінг по роботі із прибиральним інвентарем. Все відділення зібралося, щоб взяти участь у роботі тренінгу. Ми охарактеризували переваги та умови використання візочка, і разом із молодшими медсестрами продемонстрували практично його ефективність дії. Навіть головна медсестра виявила бажання долучитися до «чистого марафону».
На офіційному врученні статусу присутніми були і головний лікар, і заступник з медичної частини, і головна медсестра, також завідувачі інших відділень. Усі визнали, що така нагорода медичному закладу потрібна в першу чергу для того, аби надання медичної допомоги відбувалося в належних гігієнічних умовах. А пацієнт зі свого боку відчував захищеність та був впевнений в безпечності усіх медичних маніпуляцій.
Важливим у забезпеченні чистоти для лікарні є багаторічна співпраця із виробником дезінфікуючих середників Лізоформ Медікал. Їх партнерські стосунки продовжуються вже близько 10-ти років. Під час спілкування про це зазначив заступник з медичної частини Чесаков Сергій Анатолійович, і підкреслив, що з Лізоформ Медікал їм працюється комфортно, впевнено та надійно. На святковому врученні була присутня Людмила Федорівна, регіональний менеджер фірми. Вона висловила своє захоплення від побаченої чистоти у відділенні і на підтримку цього подарувала набір миючих середників «Білизна».
Асоціація «СОІК» буде продовжувати роботу в лікарні. Інші відділення, що отримали рекомендації, теж готуються до вручення. Тому, ми бажаємо їм успіху у цих напрямках роботи і завжди готові долучатися до налагодження чистоти та комфорту.

 

 
Фотогалерея


Вибачте, але жодного альбому ще не створено