Черкаську обласну дитячу лікарню назвали «Чистою лікарнею, безпечною для пацієнта»


22.09.2013

З цієї нагоди на захід завітали головний лікар КЗ „Черкаська обласна дитяча лікарня" Сергій Марков, фахівець з інфекційного контролю м. Київ Ірина Іванова, голова Асоціації медичних сестер Черкаської області Лариса Хрєнова, головна медична сестра Ірина Желевська та співробітники обласної дитячої лікарні, повідомляє департамент охорони здоров'я.
Виступаючи перед присутніми, головний лікар Сергій Марков відзначив, що присвоєння статусу «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» - це не лише велика честь, а й значна відповідальність і заслуга медичного персоналу та самих пацієнтів, для яких і були створені відповідні умови з метою забезпечення високої якості надання медичної допомоги.
Ірина Іванова наголосила на тому, що пріоритетними факторами у профілактиці внутрішньолікарняних інфекцій є належне проведення антисептичної обробки рук, дезінфекції та стерилізації інструментів та поточного, заключного і генерального прибирання приміщень. Під час аудиту в Черкаській обласній дитячій лікарні, - додала Ірина Іванова, було виявлено, що заклад обладнаний системою для гігієнічної та хірургічної обробки рук, забезпечений достатньою кількістю антисептичними та миючими засобами для рук, препаратами для дезінфекції поверхонь. Також впроваджене сучасне двовідерне прибирання, що допомагає уникнути розповсюдження інфекцій та дає можливість економити бюджетні кошти закладу.
Наприкінці заходу Ірина Іванова урочисто вручила головному лікарю Сергію Маркову сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».
Довідково:
Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» стартував у травні 2012р. Проект проводиться за ініціативи Асоціації медичних сестер України та громадської організації Служби організації інфекційного контролю (СОІК).
Мета проекту - забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ.

Статтю можна переглянути за посиланням

http://progolovne.ck.ua/archives/46671
« назад