«Чиста лікарня безпечна для пацієнта»


07.11.2013

Такий статус присвоїли відділенню ургентної хірургії центральної міської лікарні. Це 10-те відділення у нашому місті, удостоєне почесного звання.

Не так давно ургентну хірургію відремонтували, вона набула справжнього європейського вигляду, але лікарі та медперсонал вирішили не зупинятися на досягнутому і взяли участь у всеукраїнському проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнтів».

- Лікарня починається з чистоти, - переконана керівник асоціації «Служби організації інфекційного контролю» Ольга Хеленюк. - А проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» дієво сприяє цьому. Ми ініціювали його рік тому разом з Асоціацією медичних сестер України, і за цей час він набув великої популярності. Завдяки йому заклади охорони здоров'я отримують чітко налагоджену систему гігієни, підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал, високий кредит довіри до лікарні. Це престижно, недаремно за час існування до проекту долучилося 156 відділень з усієї України. Важливо, що статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» надається кожному відділенню окремо, в країні вже є лікарні, всі відділення яких отримали це почесне звання, тобто вся лікарня вважається чистою.

Шість відділень обласного онкодиспансеру, стаціонарне відділення обласного шкірвендиспансеру, лабораторія діагностичного центру вже гордо називають себе «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Незабаром вручать таке ж посвідчення і стаціонарному відділенню лікарні МВС. До проекту чистоти планують долучитися й інші відділення центральної міської лікарні.

- Хочемо добитися статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» для цілої групи відділень, - запевнила головна медсестра центральної міської лікарні Мирослава Болячевець. - У хірургічному корпусі, думаю, наступними будуть планова і гнійна хірургія, ще три відділення в травматології, а потім надійде черга і до терапії.

Важливо й те, що статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» не надається безстроково. Щороку, а то й частіше відбуваються перевірки закладу, і якщо у ньому не виконують необхідні і досить серйозні вимоги до чистоти та гігієни, звання можуть забрати.

- Звичайно, ми не хочемо цього робити, і поки що такого не бувало, - підтверджує пані Олена, - але якщо так станеться, це буде прецедент, інформацію про який обов'язково оприлюднимо. Це хороший стимул для медичного закладу постійно дотримуватися задекларованих правил щодо чистоти у лікарні.

Неля ЗАБОЛОТНА

Статтю можна проглянути за посиланням http://7d.rv.ua/2013/11/07/
« назад