Статті

Коронавірус 2019-nCoV

Коронавірус 2019-nCoV
Звідки взявся новий коронавірус?
Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, які спричиняють захворювання від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
https://www.theguardian.com/…/what-is-the-coronavirus-wuhan…
Китайські вчені встановили, що вірогідним джерелом нового коронавіруса 2019-nCoV були дикі тварини. Новий тип вірусу був виявлений в зразках з ринку морепродуктів в місті Ухані, де вперше і була зафіксована поява пового вірусу. Така ситуація типова для нових і небезпечних вірусів: джерелом Еболи та грипу також стали тварини.

Які симптоми?
Новий вірус викликає пневмонію. Повідомляється, що ті, хто захворів, страждають від кашлю, лихоманки і утрудненого дихання. У важких випадках можлива поліорганна недостатність. Етіотропної терапії наразі не існує. При потраплянні у лікарню хвора людина отримує симптоматичну терапію, тож подальший розвиток захворювання залежить від стану її імунної системи.

В який момент ви повинні звернутися до лікаря, якщо у вас з’явився кашель або інші симптоми застуди?
Якщо ви нещодавно не подорожували у Китай та не спілкувалися з людьми, що були інфіковані вірусом — причин для занепокоєння немає, лікуйте застуду як звичайно. Якщо кашель поєднується з болем у грудній клітині, значним погіршенням самопочуття, задишкою — обов’язково проконсультуйтесь із лікарем, адже такий стан може свідчити про інші небезпечні захворювання.

Чому коронавірус 2019-nCoV гірше, ніж грип?
Перше і головне — у нас ще недостатньо даних для оцінки того, наскільки небезпечним є вірус. Інша принципова відмінність полягає в тому, що, на відміну від грипу, поки що немає вакцини для захисту від нового коронавіруса, а це означає, що вразливим верствам населення — людям похилого віку або людям з респіраторними або імунними проблемами важче захистити себе.
Наразі близько 2700 людям діагностували коронавірус, померли більше 80 осіб. Проте, кількість заражених людей може бути значно більшою, адже людина стає заразною до появи перших симптомів.

Чи слід перейматися українцям?
Вчора МОЗ України наголосив , що станом на сьогодні немає жодного підтвердженого випадку нового коронавірусу 2019-nCoV в Україні. Три підозри на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV, про які повідомлялось раніше не підтвердились.
З 26 січня в аеропорту Бориспіль буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Фахівці санітарно-карантинного підрозділу вже підготовлені та укомплектовані інфрачервоними термометрами. Тварини, що ввозяться в Україну, проходять спеціальний огляд ветеринарних служб. Випадків інфікування тварин зафіксовано не було. https://moz.gov.ua/…/moz-posiljue-protiepidemichni-zahodi-d…
Однак ситуація змінюється кожного дня, тож поки що слідкуємо за оновленням інформації.

ВООЗ пропонує заходи безпеки для зниження ризику інфікування новим вірусом: часте миття рук, належна обробка продуків харчування, уникання контакту з людьми із симптомами грипу тощо. Але ми повинні пам’ятати, що такі прості дії ми можемо робити не час від часу — коли почули про новий вірус, а зробити їх звичкою у зимовий період. Це той мінімум, який ми можемо і повинні зробити для своєї безпеки. Будьте здорові, бережіть себе!