Статті

Якість повітряного потоку в лікарні відіграє вирішальну роль в профілактиці інфекцій

     «Якість повітряного потоку в лікарні відіграє вирішальну роль в профілактиці інфекцій», - наголошує фахівець з інфекційного контролю Стефані Тейлор. https://www.infectioncontroltoday.com/view/q-and-a-hospital-airflow-plays-a-crucial-role-in-infection-prevention?fbclid=IwAR008D6YjRVdI8Qkt_frw6uphNIOlBApMgPKDlOK5801COGE2TEdCL7XCdk

     Система вентиляції у будівлі розраховується ще на етапі архітектурного планування. Як зазначає Стефані Тейлор, нерідко на розрахунки під час проектування будівель в першу чергу впливають його показники енергоспоживання. Адже це напряму впливає на вартість обслуговування будівлі. І одна з важливих позитивних тенденцій, яку ми спостерігаємо під час пандемії COVID-19 — це підвищення уваги до питання: як на етапі планування будівлі і проведення розрахунків забезпечити максимальну безпеку для здоров'я людей в майбутньому?
     Людина в середньому проводить 90% свого часу в приміщенні. І мікроклімат, який її оточує є дуже важливим, навіть у повсякденному житті. А в лікарні управління фільтрацією, вологістю повітря в приміщенні, управління належним рівнем тиску в палатах — це абсолютний ключ до якнайшвидшого одужання пацієнта.
     На що ми можемо вплинути в першу чергу? Наразі добре вивчено вплив вологості повітря в приміщенні на здоров'я людини. Для зменшення ризику передачі інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, оптимальний діапазон відносної вологості в приміщенні становить від 40% до 60%. І це фактор, який ми справді можемо і повинні чітко контролювати. Адже доведено, що знижена або підвищена вологість повітря є фактором поширення в тому числі і COVID-2019.