Статті

Чи достатньо прикрити обличчя шарфом або спортивним «бафом» замість того, щоб використовувати маску у громадських місцях?

     Чи достатньо прикрити обличчя шарфом або спортивним «бафом» замість того, щоб використовувати маску у громадських місцях?
     Дослідники з університету Дюка виявили, що використання вовняних шарфів та «бафів» не тільки не замінює ефективність звичайної хірургічної маски — їх використання може бути більш небезпечним ніж взагалі відсутність будь якого покриття для обличчя. https://www.infectioncontroltoday.com/view/neck-gaiters-for-covid-19-worse-than-no-face-covering-at-all?fbclid=IwAR3nzC9732QL6Ugjzbq7prMlAn9fPwe2jIeXlzCYS7b7FAkHnpvzEnZuBiw
     Дослідники розробили пристрій для виявлення кількості та розміру крапель, що виділяє людина під час розмови. Вони помітили, що при розмові через деякі види покриття для обличчя (особливо через вовняну тканину на шиї), великі краплі розсипалися на безліч дрібніших.
     Це пояснює очевидне збільшення кількості крапель в порівнянні з відсутністю маски в цьому випадку. Враховуючи, що більш дрібні частинки знаходяться в повітрі довше, ніж великі краплі (більші краплі опускаються швидше), використання такої маски може бути більш небезпечним ніж відсутність покриття для обличчя.