Статті

Надійне знезараження ендоскопів і медичного інструментарію до них

Наказ МОЗ України № 393 від 11.07.2007р.«Про удосконалення ендоскопічної допомоги населенню України» (Методичні вказівки щодо очищення, дезінфекції та стерилізації ендоскопів, а також медичного інструментарію до них від 29.04.2004).

Важливою передумовою ефективного лікування є своєчасна діагностика. Найбільш вірогідним методом встановлення діагнозу є ендоскопічне обстеження. Сьогодні ми не зустрінемо лікарню, яка б не мала ендоскопічного обладнання. Звідси слідує,що ендоскоп є незамінним помічником для сучасного професійного обстеження. Проте є низка проблем, з якими ми стикаємося щодня:

 

  • Складна епідемічна ситуація в нашій країні;
  • Великі черги під кабінетами;
  • Відсутність розуміння можливого інфікування пацієнтів;
  • Відсутність фінансування
  • Неякісне знезараження ендоскопів.

 

Недостатнє знезараження ендоскопів після гастроскопії, колоноскопії,бронхоскопії, ретроградної панкреато-холангиографії призвело до інфікування пацієнтів різними видами мікроорганізмів: Salmonella typhimurium, Pseudomonas aeruginosa, Campylobacter pylori bacilli, Mycobacterium tuberculosis, Hepatitis B virus, Hepatitis C Virus з розвитком клінічних випадків інфекційних захворювань.

Для запобігання виникнення та розповсюдження інфекції шляяхом неякісного знезараження ендоскопічного обладнання наша компанія розробила програму: Безпечний ендоскоп.