Статті

Екстрена дезінфекція об’єктів. Принципи належного поводження з лікарняною білизною.

 

Основне вирішення проблеми внутрішньолікарняних інфекцій - це усвідомлення небезпеки, навчання, розуміння та дотримання правил протиепідемічного режиму.

Внутрішньолікарняні (шпитальні  або нозокомінальні) інфекції вносять істотний внесок в підвищення захворюваності і смертності та вартості лікування населення.

Досвід різних країн показує, що ефективна боротьба з внутрішньолікарняними інфекціями неможлива без впровадження в практику охорони здоров'я інфекційного контролю як цілісної системи організаційних, профілактичних і протиепідемічних заходів.

В результаті циркуляції мікроорганізмів у відділенні проходить їх природній добір, мутація з утворенням найбільш стійкого шпитального штаму, котрий і є безпосередньою причиною ВЛІ. Шпитальні штами дуже різноманітні, в кожній лікарні, відділенні, палаті можлива поява свого характерного штаму. Основні риси пристосування - стійкість до антибіотиків широкого спектру дії, стійкість в умовах зовнішнього середовища, зниження чутливості до антисептиків.

Основною профілактикою виникнення внутрішньолікарняних інфекцій є надійна швидка дезінфекція об'єктів медичного призначення.

Метою швидкої дезінфекції є:

  • швидке переривання ланцюга передачі збудників інфекцій, яке можливо досягнути лише при правильному застосуванні ефективних дезінфікуючих, миючих засобів;
  • швидке звільнення від візуально помітного бруду.

Численні експериментальні дослідження і практика показали, що саме швидка дезінфекція об'єктів дозволяє якісно, швидко, легко, безпечно, економічно, ефективно допомогти нам в боротьбі з інфекцією. Основним, важливим правилом використання дезінфектантів швидкої дії - використання після кожного контакту з пацієнтом.

Білизна лікувальних закладів:

  • 100 кг середньо забрудненої білизни містить від 2 до 4 кг бруду різного складу і походження;
  • Значний ризик перенесення збудників інфекційних захворювань через забруднену білизну;
  • Концентрація патогенних мікроорганізмів може складати до 106-108 КОЕ/см2 тканини.