Статті

Прибирання за німецькою технологією

Кожен із нас в буденному житті так чи інакше стикається із практикою прибирання. Особливо ретельно ми звикли прибирати свої помешкання, створюючи тим самим затишок і комфорт. Жінки частіше, чоловіки рідше, однак всі ми хоча б один раз в житті тримали в руках швабру, ганчірку, віник та інший інвентар для прибирання. Не можна не погодитись, що в процесі прибирання ми фізично працюємо та втомлюємося, це викликає у нас негативні емоції, ми контактуємо з брудом, подекуди із неприємним запахом, і усе це створило негативний стереотип про те, що прибирання - це важка та невдячна робота.

Особливим можна вважати прибирання у закладах охорони здоров'я. Лікарня - це установа, де чистота стоїть на першому місці, оскільки є гарантією безпеки та комфорту як пацієнта, так і медичного працівника. За процес прибирання у лікарні відповідає молодший медперсонал. Саме їм не можна позаздрити. Щодня, як мінімум двічі, вони беруть у руки швабру, ганчірку, відро, розводять розчин та йдуть мити лікарняні приміщення. І тут необхідно відмітити, що прибирання в лікарні - надто важливий та незамінний процес. Адже метою прибирання в лікарні є не лише звільнення від візуально-помітного бруду, а, в першу чергу, дезінфекція поверхонь, переривання ланцюга внутрішньолікарняної інфекції, неможливість перенесення патогенної мікрофлори із одного приміщення в інше. Тому місія молодшого медичного персоналу є дуже відповідальною та важливою в умовах дотримання санітарно-епідеміологічного режиму.

На цьому етапі потрібно задати декілька запитань: а яким інвентарем сьогодні відбувається прибирання в лікарні? Чи повноцінну дезінфекцію він забезпечує? Чи залишається робочий розчин не контамінованим? І врешті, чи комфортно працювати молодшому медичному персоналу із важкими відрами та дерев'яними швабрами?

Відповіді на ці запитання шукають спеціалісти з інфекційного контролю асоціації «СОІК», оскільки, місією асоціації є впровадження сучасних, інноваційних технологій у роботу медичного персоналу усіх рівнів. У вирішенні цього питання їм допомогли фахівці німецької компанії «Вермоп». На сьогоднішній день на ринку не лише Європи, а й усього світу вони є лідерами по виготовленню різноманітних систем для прибирання.

Підприємство почало свою роботу в далекому 1927, коли Макс Сальмон привіз в Німеччину мопи із США. По закінченню ІІ Світової війни, у 1946 році у м. Вертхайм було налагоджено текстильне виробництво. Після цього почався стрімкий розвиток компанії. Беззаперечним результатом успіху до сьогодні залишаються глибокі сімейні традиції, яким компанія жодного дня не зрадила. Від батька до сина передаються принципи та ідеї. Так, вже протягом 80-ти років гарантія якості та індивідуальності базується на практиці запровадження ноу-хау. Для фахівців компанії інновації - це продовження традицій. Уся продукція виготовляється на п'яти підприємствах у місті Вертхайм, де також розташовано навчально-тренінговий центр. А управління міжнародними відносинами відбувається зі штаб-квартири в Гільхінзі (що знаходиться недалеко від Мюнхена). Таким чином, усе разом взяте робить Німеччину центром економічної активності. Також, варто відмітити, що сьогодні компанія має 11 філіалів по усьому світі, та представництва у 7-ми країнах. Зрештою, бути ближчим до клієнта - це основне гасло успіху компанії.

11-13 березня спеціалісти асоціації «Служба організації інфекційного контролю» мали унікальну можливість стати учасниками тренінгової програми від кваліфікованих тренерів компанії «Вермоп». Вони отримали запрошення до тренінгового центру, що розташований у місті Вертхайм. Хоча навчання тривало два дні, фахівці з інфекційного контролю встигли дізнатися багато корисного та осягнути цікаві практики. З ними працювали досвідчені тренери Гріт Берген та Євгеній Сухарєв. Тренінговий центр справив гарне враження, оскільки там вони зуміли зібрати практично усі примірники інвентарю для прибирання, інсталювали робочі класи для практичних занять. В одному залі, де підлога була поділена на всі можливі типи поверхонь, починаючи від пористої лицювальної плитки до глянцевого ламінату, навчали підбирати відповідні ганчірки під різні типи поверхонь. В іншому, де розміщено різні типи вікон, спеціалісти «СОІК» опановували техніку легкого, ефективно та швидкого миття вікон. Також, працювали в залі, який оснащений під операційну кімнату. Там, згідно режиму прибирання чистої зони, вони поетапно, з використанням обладнання, проводили генеральне прибирання. І усе це ще раз дозволило переконатися, що системи, які пропонують розробники компанії Вермоп дійсно є унікальними. І вже на цьому етапі члени асоціації знайшли відповіді на поставлені вище запитання. Адже усі проблеми, з якими сьогодні стикаються молодші медичні сестри можуть бути вирішені з допомогою Вермоп.

Що в результаті отримує молодша медична сестра, коли бере у руки інвентар для прибирання від компанії Вермоп:

* Високу якість від процесу прибирання, тому, що ганчірка (моп) здатна максимально видалити бруд, зібрати усі дрібні рештки бруду, нанести чистий дезінфікуючий розчин.

* Чистий, неконтамінований розчин, оскільки система містить два промаркованих кольорами відра, де в синьому розводиться розчин, замочуються чисті ганчірки, і назад туди ж не повертаються брудні. Для цього є окреме, червоне відро, де складаються відпрацьовані ганчірки-мопи.

* За рахунок заміни мопів після кожних 15 м2 медсестра не переносить патогенну мікрофлору із одного приміщення в інше.

* Легкість, комфорт та задоволення від процесу прибирання, оскільки інвентар є дуже легким та ергономічним. Німецькі фахівці врахували найдрібніші моменти та створили максимально зручне обладнання.

Окрім практичних занять, спеціалісти з інфекційного контролю встигли побувати і на місці безпосереднього виготовлення інвентарю. Їм провели екскурсію на заводі по виробництву комплектуючого обладнання та на заводі, де створюють ганчірки-мопи. Особливо здивувало те, наскільки продуманим є виробництво, враховані самі найдрібніші деталі.

Отож, візит спеціалістів асоціації «СОІК» до Німеччини дозволив подивитися на процес прибирання іншими очима. Кваліфіковані тренери зуміли на високому рівні, максимально насичено та цікаво навчити їх сучасним способам та можливостям прибирання приміщення. На українському ринку системи прибирання «Вермоп» вже представлені і починають поступово вирішувати проблеми молодшого медичного персоналу. Асоціація «СОІК» із великим бажанням проводить тренінгові програми для медичного персоналу, де вони вказують на важливість прибирання для медичної установи, наводять статистичні дані, висвітлюють положення наказів, що регулюють це питання, вчать правильності використання двовідерної системи «Вермоп». Такими програмами спеціалісти з інфекційного контролю дають усвідомлення того, що сьогодення вимагає реорганізації принципів прибирання в ЗОЗ, описують переваги, навчають практичним навичкам, змінюють на краще умови праці молодшого медичного персоналу.

Спеціаліст Асоціації "Служба організації інфекційного контролю" Ольга Хеленюк