Статті

CDC припускає, що коронавірус навіть більш заразний, ніж вважалося раніше

     Підтверджуючи, що SARS-CoV-2 найчастіше поширюється при тісному контакті (менше 1,5 метри протягом приблизно 15 хвилин) з симптоматичним або безсимптомним носієм, CDC тепер припускає, що коронавірус навіть більш заразний, ніж вважалося раніше.
     "Деякі інфекції можуть поширюватися при контакті з вірусом у вигляді дрібних крапель і частинок, які можуть залишатися в повітрі від декількох хвилин до годин", - йдеться в оновленому керівництві CDC. "Ці віруси можуть предаватися на відстань більше 1,5 метри від інфікованої людини або після того, як ця людина залишила простір. Цей вид поширення називається аерозольним шляхом."
     У публікації блогу The Conversation Мартін Ламоніка порівнює розповсюдження COVID-19 у приміщенні з тим, ніби хтось заходить у задимлений бар. Якщо людина курить сигарету на вулиці, повітряні потоки зазвичай швидко розсіюють аерозольні частинки, тому «правило 1,5 метрів» добре працює на відкритому повітрі. У приміщенні — інша справа.
     "Дуже легкі кімнатні повітряні потоки від вентиляторів і вентиляційних установок можуть переносити респіраторні краплі на відстань, що набагато перевищує 1,5 метри", - пише Ламоніка. "Однак, на відміну від перебування на відкритому повітрі, в більшості приміщень погана вентиляція. Це дозволяє з часом накопичувати концентрацію дрібних крапель, що досягають всіх кутів приміщення».
 
                                                                                       121653144_3252484871545429_7747443103544907328_o
 
https://www.infectioncontroltoday.com/view/smoke-gets-in-your-eyes-how-covid-spreads-indoors?fbclid=IwAR027yd3D77_zt39ZduwSWOmKbUwamsbpZXoiffyXsWVpHQeFW54rcjbnO4