З минулої осені всі українські заклади охорони здоров’я, які надають послуги з харчування пацієнтам, повинні впровадити систему безпеки харчових продуктів – НАССР. Це міжнародний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів.
Це не нова для України система — за нею в нашій країні вже роками працюють, наприклад, великі мережі супермаркетів, у яких є власні відділи кулінарії, які успішно проходять сертифікаційний аудит з якості.
НАССР передбачає впровадження на підприємстві задокументованих процедур, за допомогою яких створюються умови для безпечного приготування якісних харчових продуктів. Зокрема, вони стосуються:
- вимог до приміщень лікарні та їх стану
- захисту продуктів
- безпеки предметів і матеріалів, які контактують з харчовими продуктами
- здоров'я і гігієни персоналу
Працівники лікарні, яка впровадила НАССР, повинні мати має чіткий опис процедури дезінфекції. В документів має бути вказана кількість прибирань і час їх проведення. Має бути визначений засіб, який використовується для миття та дезінфекції, та його концентрація. Кожен працівник, який готує їжу для пацієнтів повинен чітко за інструкцією проводити миття рук, обробляти одяг і контролювати кожен крок у поводженні на робочому місці, що стосується аспекту дотримання чистоти.
НАССР в закладах охорони здоров’я – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Адміністрація лікарень зобов’язана впровадити і постійно підтримувати функціонування принципів системи HACCP на харчоблоках.
У виграші опиняються лікарні та пацієнти, яка мають впевненість у хорошому обсуговуванні, оскільки до мінімум зводяться ризики постраждати від харчових отруєнь після вживання їжі, яку подають із таких сертифікованих кухонь.