Статті

7️ фактів про антисептики, які ви можете не знати!

7️ фактів про антисептики, які ви можете не знати!  

1️. Антисептик знищує мікроби, але не очищує руки. Якщо ваші руки помітно забруднені або жирні, то дезінфікуючий засіб не зможе видалити шкідливі хімічні речовини, такі як пестициди та важкі метали.

2️. В деяких ситуаціях антисептик перевершує мило та воду. Використовувати дезінфікуючий засіб в першу чергу необхідно після контакту із хворими та після відвідування медичного закладу.

3️. Не всі антисептики однакові. Щоб знищити більшість хвороботворних мікробів, рекомендується використовувати дезінфікуючий засіб для рук, що містить щонайменше 60% спирту.

4️. Необхідно знати правила використання антисептиків. - нанести рекомендовану кількість на долоню (переконатись, що її достатньо, щоб покрити всю поверхню рук); - розподілити дезінфікуючий засіб по всій поверхні, звертаючи особливу увагу на кінчики пальців; - втирати, поки шкіра повністю не висохне — це займе близько 30 секунд.

5️. Антисептичні спреї, які не зареєстровані як деззасіб, не можуть застосовуватись для дезінфекції рук та поверхонь. Вони неефективні проти вірусів та бактерій.

6️. Антисептики можуть бути небезпечним. Дезінфікуючий засіб для рук може бути токсичним при попаданні всередину, особливо для дітей.

7️. Саморобний дезінфікуючий засіб для рук може виявитись неефективним. Якщо його зробити неправильно, можуть бути опіки шкіри або інші наслідки, тому краще залишити цю справу професіоналам.