Статті

ТЕХНІЧНИЙ ЕТАНОЛ В АНТИСЕПТИКАХ ДЛЯ РУК — ЧИ Є РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?

ТЕХНІЧНИЙ ЕТАНОЛ В АНТИСЕПТИКАХ ДЛЯ РУК — ЧИ Є РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я?
Ще з часів початку пандемії COVID-19 в деяких країнах було тимчасово дозволено використання антисептичних засобів для рук, виготовлених на основі технічного етанолу. Таке рішення було прийняте, оскільки в цей час попит на антисептичні засоби був надвисокий????
Вважається, що антисептичні засоби, виготовлені на основі технічного етанолу мають низький ризик для загального використання.
❗❗❗Однак, у дослідженні https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33850733/ було показано, що вміст певних речовин у технічному етанолі може створити ризик токсичності:
????МЕТАНОЛ — ризик гострої токсичності при попаданні всередину. І хоча найбільш небезпечним є прийом метанолу всередину, отруєння можливе також при вдиханні його парів та при контакті зі шкірою.
????АЦЕТАЛЬДЕГІД — має тератогенний вплив (порушення ембріонального розвитку плода при використанні вагітною жінкою).
????БЕНЗОЛ — має мутагенний і канцерогенний вплив.
????ЕТИЛАЦЕТАТ — ризик дерматиту через знежирення шкіри і пошкодження шкірного гідроліпідного бар’єру. Знежирення шкіри може створювати додатковий ризик для здоров'я людини через підвищену шкірну абсорбцію цих токсичних речовин.
Звісно, мова йде про мінімальний вміст зазначених речовин в антисептичних засобах. Але хто і як перевіряє склад і потенційну токсичність нових продуктів, що продовжують з’являтись на ринку і не з’являються в офіційному реєстрі дезінфікуючих засобів країни?
І хоча навіть підвищені концентрації більшості виявлених забруднюючих речовин можуть і не викликати шкідливих наслідків для здоров’я, КОМБІНОВАНИЙ ВПЛИВ цих забруднюючих речовин не досліджувався❗
Бережіть своє здоров’я і обирайте антисептичні засоби для власного користування і для використання у медичному закладі обачно і свідомо!
✅Що ми радимо робити: перед покупкою, обов’язково, перевіряйте наявність дезінфікуючих/антисептичних засобів у реєстрах (2018р., 2019р.,2020р., 2021 р., 2022 р.) на сайті МОЗ України! https://moz.gov.ua/vidkriti-dani
????????Бережіть себе і користуйтеся лише перевіреними засобами!