Статті

АЛГОРИТМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ

АЛГОРИТМИ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ


Про дотримання засад інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я йшлося на дводенному семінарі, що пройшов на базі Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.


Навчання проводилося для керівників відділів інфекційного контролю закладів охорони здоров’я та спеціалістів, що відповідають за цю роботу у відокремлених структурних підрозділах Центру. Серед питань, які розглянули учасники семінару – правила ефективного прибирання і дезінфекції приміщень, правила поводження з лікарняною білизною, які висвітлила Асоціація "Служба організації інфекційного контролю". Крім того, про мінімальні вимоги до використання засобів індивідуального захисту детально познайомив керівник відділу інфекційного контролю та антимікробної резистентності ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій ВАЛОВЕНКО.


Йшлося, зокрема, про необхідність дотримання вимог низки нормативно-правових документів, на яких базуються засади інфекційного контролю та попередження поширення ІПНМД, створення безпечного середовища як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Наприклад, роз’яснено вимоги до роботи відділів інфекційного контролю у лікувальних закладах, забезпечення їх відповідними спеціалістами, а також організаційно-методичними та практичними повноваженнями. Наголошувалося і на послідовності злагоджених діях співробітників відділів інфекційного контролю при надзвичайних ситуаціях.


Виступи спікерів супроводжувалися доступною для сприйняття презентацією матеріалів, що можуть використовуватися у повсякденній роботі безпосередньо на місцях.