Ніхто не буде заперечувати, що гарний колектив - то є складний механізм, який працює краще тоді, коли усі його частини взаємодіють максимально. Кожен повинен виконувати свою роботу якісно, професійно і в повній мірі. Це, начебто, швейцарський хронограф (годинник), складний механізм якого працює завдяки взаємодії кожної його деталі, без якої пристрій не зміг би працювати. Тому від зовнішнього вигляду й поведінки кожного працівника лікарні складається враження про даний заклад в цілому.
Окрім професійних вимог до працівників медицини є багато суто етичних вимог та побажань. Той, хто несе таку високу місію, як лікування людей - апріорі не може створювати негатив у колективі. Однак, одним з важливих факторів є субординація, коли кожен працівник повинен звертатися один до одного на ім'я та по-батькові. Не має різниці чи це лікар, чи медична сестра або молодший медичний персонал. На сьогоднішній день все частіше можна почути, як навіть молоді лікарі без належної поваги звертаються до медсестри, яка набагато старша за нього за віком, тільки по імені.
В усьому світі елітною вважають професію вчителів, юристів та працівників медичної сфери. Тому існують відповідні уявлення про те, як повинні виглядати медичні працівники. І на перший план звісно виходять руки, як незамінний інструмент роботи та життєдіяльності. Короткі нігті без покриття лаком, пальці без накладних нігтів - це не просто забаганка діючого законодавства, а й, перш за все, безпека пацієнтів і самого медика під час виконання своїх професійних обов'язків. Окрім цього, сьогодні це ще й стало модно мати коротенькі нігті охайного вигляду. Не буде зайвим відполірувати до блиску нігтьову пластину.
Важливо знати:
• Француженки часів Екатерини Медичі (XVI ст.) демонстрували суспільству короткі нігті природного кольору, щоб не прославитися чаклунками.
• В Єгипті, вищі і нижчі класи були позначені різними відтінками на нігтях. По суті така традиція залишилася і на сьогоднішній день.
• Знатні люди і справжні леді не користуються яскравими відтінками лаків для нігтів, їх манікюр полягає лише в охайному зовнішньому вигляді нігтьової пластини і відполірованих до блиcку нігтів.
Руки Кейт Міддлтон, дружини англійського принця Вільяма
Хіба у її Високості немає можливості яскраво фарбувати нігті? - Не в цьому річ!
Не менш важливе місце займає медичний халат як візитна картка медичного персоналу. Ще у 1860 році, Дж. Лістер, розвиваючи теорію антисептики вводить поняття білого медичного халату, який існує до сих пір і не набагато відрізняється від тодішнього свого прототипу. Слід пам'ятати, що білий колір - є кольором Божественної чистоти та високої довіри. Білий медичний халат - це невід'ємна частина авторитету як лікаря так і медичної сестри, він є віддзеркаленням відношення працівника до пацієнта. Тому слід звернути увагу, особливо медсестер, які іноді хочуть продемонструвати свої гарні і стрункі ноги, на те, що медичний халат - це не одяг від кутюр'є, а обов'язковий робочий аксесуар, який в ідеалі повинен мати довжину хоча б до середини коліна. А інакше, не слід дивуватися і скаржитися на підвищену увагу пацієнтів протилежної статі. Воно й не дивно, бо іноді халат занадто короткий або відвертий, а тканина буває досить тонка, така, що можна добре розгледіти спідню білизну. Такий імідж більш підходить жрицям кохання, а не тим, хто служить Асклепію. Щодо кольору колготів та панчох: вони не повинні бути темного відтінку, це виглядає досить вульгарно. Взагалі в діловому світі не прийнято одягати колготи чорного кольору, а тільки натуральних відтінків, які співпадають з кольором шкіри. Не плутайте поняття елегантності та екстравагантності.
Особливе ставлення має бути й до макіяжу медсестри. Яскраві кольори слід обирати тільки при вечірньому виході, наприклад до ресторану, а доброзичливі слова турботи та співчуття до пацієнта мають звучати губами, які аж ніяк не нафарбовані помадою вульгарного кольору.
Окрім цього, довершує образ медсестри взуття, яке має бути зручним, чистим та із закритим носком та п'яткою. Давайте взуття на високих підборах або танкетках залишимо для дефіле на подіумі, а босоніжки та шльопанці для пляжу. По-перше, не потрібно забувати, що взуття медичного працівника повинно мати можливість піддаватися дезінфекції, по-друге, воно повинно бути виготовлене з натуральних матеріалів: шкіри, замші, нубука, текстилю різного типу щільності. Це дозволяє нозі дихати та сприяє утворенню правильної циркуляції вологи та теплообміну. Штучні матеріали, скажімо шкірзамінник, не пропускає повітря і створює сприятливе середовище для поширення хвороботворних бактерій.
Для довідки: в усьому світі більш вищі підбори, ніж 4-6 см вдягають тільки танцівниці відповідних танцювальних закладів і відповідної професії.
Заборони на гумове взуття діють в США, Канаді, Швеції і Австрії. Там медперсонал взуває повністю закрите взуття. Чиновники наполягають: взуття є частиною медичної уніформи, тому питання безпеки стоїть на першому місці.
Влітку, якщо ми одягаємо взуття з відкритим носиком, то вимоги до нігтів на ногах нічим не відрізняються від зовнішнього вигляду рук. Тобто педикюр не повинен бути яскравим та проривати нафарбованими нігтями колготи чи панчохи.
Хочеться звернути увагу, що навіть прикраси повинні бути не занадто помітними та вишуканими. Навіщо демонструвати свій соціальний стан і незнання елементарно правил носіння прикрас? Краще їх взагалі зняти, адже навіть перші леді сильних світу цього одягають прикраси тільки коли виходять у вищий світ, в основному на званих раутах. Вже не кажучи про те, що при обробці рук за допомогою антисептика їх взагалі необхідно знімати, і тому краще на робочому місці обійтися без них. Це не тільки сприяє розповсюдженню ВЛІ через недостатньо оброблені ділянки шкіри під каблучками, а ви елементарно можете загубити важливу та цінну для вас річ. Не секрет, що надлишкова демонстрація золотих прикрас - відверто дратує людей, які в першу чергу чекають співчуття, допомоги, уваги, та доброго слова.
Ще один важливий фактор жіночого образу - це парфуми. Звертайте увагу на концентрацію та кількість парфум, які ви використовуєте, щоб під кінець робочого дня оточуючі «не задихнулися» від вашого аромату.
Дотримання правил етики та стриманого ділового стилю сприяє мінімізації бар'єру «пацієнт-лікар». Як правило, коли знехтувати цим зникає повага до такого працівника з боку хворих і як наслідок, погіршується процес лікування. Кожна деталь впливає на загальний імідж, і кожна складова формує перше ставлення до вас, яке змінити потім буде дуже важко!!!
Пам'ятайте, що жінка, повинна виглядати як справжня леді: скромно, без надмірної вишуканості та демонстрації достатку її сильної статі. Давайте не забувати, що ми служимо в храмі Бога Асклепія, а в ньому пріоритетом є - білий халат, добре серце та чиста душа.
Красиві руки. Догляд за шкірою рук.
Ніщо так не прикрашає жінку, як доглянуті руки. Важливо пам'ятати, що по руках визначається справжній вік жінки. І що руки готові розповісти і про належність до соціального класу, і про рід занять, і про стан здоров'я. Доглянуті руки є показником справжньої елегантності і аристократичності. При належному догляді і відсутності серйозних захворювань організму можна і в 50 років мати більш гладкі, гнучкі, молоді і красиві руки, ніж при недбалому до них ставленні в 30 років.
Критерії красивих рук: доглянута бархатисто-ніжна шкіра рук, охайні нігті (але це не означає що вони мають бути пофарбовані яскравим лаком), відсутність мозолів та тріщин на поверхні шкіри.
Cлід дотримуватися кількох нескладних правил:
• не забувати про рукавички в холодну погоду та про господарські рукавички завжди, коли ви виконуєте домашню роботу (миєте посуд, контактуєте з миючими засобами тощо);
• користуватися зволожуючими і сонцезахисними кремами цілий рік;
• якщо ви користуєтесь зволожуючим кремом перед виходом на вулицю робіть це мінімум за 30 хв., щоб крем ввібрався;
• зміцнювати кістки рук за допомогою кальцію, щоб потоншення кісток не зробило ваші руки в'ялими;
• робити масаж для рук для поліпшення кровообігу в поверхневих судинах;
• для збереження еластичності шкіри не забувати про вітамін С, він збереже в організмі білки, колаген та еластин, що відповідають за пружність шкіри.
Жіночий клуб «Красиві руки»
14-15 травня 2015 року на щорічній конференції присвяченій Дню медичної сестри, яка проходила в м. Полтава, близько 200 медичних сестер стали почесними учасниками жіночого клубу «Красиві руки». Ідею створення такого клубу запропонував генеральний спонсор конференції компанія «Лізоформ Медікал». Річ у тім, що медичні сестри щодня під час виконання своїх обов'язків піддають свої руки великому навантаженню - це і часте миття, інколи миття в холодній або занадто теплій воді, і часте використання антисептиків. І як наслідок, шкіра рук стає сухою, існує ризик виникнення професійних дерматитів та екзем, утворюються мікротріщини, через які медсестра може переносити ВЛІ в своєму відділенні. Подразнюючого контактного дерматиту можна уникнути тільки за умови впровадження в закладі охорони здоров'я системи догляду за шкірою, оскільки при використанні будь-яких антимікробних засобів є потенційний ризик появи подразнення шкіри (відповідно до Наказу МОЗ №798 Про затвердження методичних рекомендацій «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу» від 21.09.2010 п. 8.2.).
Щоб цьому запобігти, необхідно самостійно доглядати за шкірою своїх рук і робити це правильно та професійно. При виборі засобу догляду за шкірою враховується тип шкіри рук та наступні властивості засобу: здатність утримання нормального стану жирового мастила шкіри, вологи, рН на рівні 5,5, забезпечення регенерації шкіри, добру усмоктуваність, здатність засобу надавати шкірі еластичності (відповідно до Наказу МОЗ №798 Про затвердження методичних рекомендацій «Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу» від 21.09.2010 п.8.3). Тому жіночий клуб «Красиві руки» надає корисні поради як залишити свої руки здоровими та красивими. Також забезпечує можливість щоденно користуватись професійним кремом лінійки «Лізодерм», який має регенеруючі та відновлюючі властивості, захищає від сухості та розтріскування, загоює дрібні тріщини і має натуральний склад.
Ми бажаємо краси і здоров'я Вам та Вашим рукам!!!