Щодня і щогодини навколо нас змінюється життя, стаються події, змінюється погода, народжуються і вмирають люди, з'являються мільйони нових мікроорганізмів. На щось ми можемо вплинути, а на деякі обставини, на жаль, не можемо. І саме останні, мікроорганізми, завдають багато шкоди, найперше тому, що ми їх не бачимо. Але змінити і вплинути на їх процес розмноження ми можемо. Принаймні так вважає професор з Німеччини, доктор медичних наук Ханс-Йоахім Рьодгер, який днями подорожував по західній Україні. Метою його візиту стала зустріч із сестрами медичними та лікарями українських закладів охорони здоров'я. Так, відбулося дві масштабні зустрічі у м. Тернопіль - 30 березня, та у м. Івано-Франківськ - 31 березня під грифом «Європейські підходи до налагодження системи гігієни у закладах охорони здоров'я (ЗОЗ)».
Ініціаторами заходів стали Асоціація медичних сестер України, Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» та компанія Лізоформ медікал. Конференції пройшли успішно та продуктивно. Доктора супроводжувала голова Асоціації медичних сестер України, позаштатний спеціаліст з сестринської справи МОЗ України Галина Івашко, керівник Асоціації «СОІК» Ольга Хеленюк, провідний маркетолог Лізоформ Медікал Богданенко Олеся та директор з розвитку Ковальський Олег. У Тернополі нас гостинно зустріли у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні. Фаріон Надія, заступник головного лікаря по медсестринству, скликала усіх головних сестер медичних області та міста. У залі налічувалося понад 150 присутніх. З вітальним словом завітав Володимир Курило, директор департаменту охорони здоров'я. Також, привітала медичних сестер і Галина Івашко, яка позитивно охарактеризувала медсестринство Тернопільщини. Майже дві години доктор Рьодгер спілкувався із аудиторією, так, саме спілкувався, і розмова видалася дуже активною та продуктивною. За допомогою перекладача цікаві з залу задавали запитання і змогли порозумітися з лектором. Основна ідея його доповіді як ніколи перегукується із щоденною роботою медичного працівника - як уникнути внутрішньо лікарняного інфікування пацієнта. Простими логічними прикладами доктор довів, що найголовніше для нас це розуміння проблеми і трьох її запитальних складових: коли? чому? як? проводити дезінфекцію рук. Саме це є найголовнішим завданням, що переносить на щаблі нижче інші внутрішньо лікарняні процеси - стерилізація інструментів та дезінфекція поверхонь.
Цікаві факти у допомогу медичним сестрам навела у своїй доповіді Олеся Богданенко. Вона проаналізувала ринок компанії Лізоформ медікал і продемонструвала усі його переваги, серед яких найпершою є економічність та комплексний підхід.
По закінченню конференції Надія Фаріон провела екскурсію по закладу, і здивувала доктора тим, які можливості лікування надає сьогодніпсихіатрична галузьв Україні.
На другий день подібний захід пройшов в Івано-Франківську. Конференц-зала Івано-Франківської обласної клінічної лікарні була переповнена. Наталя Ружило - обласний позаштатний спеціаліст з медсестринства ІФ ДОЗ, зібрала всіх найкращих,найпрогресивніших медсестер регіону. Їм було цікаво познайомитись з Галиною Івашко, яка вперше відвідала Івано-Франківщину, а також послухати доктора Рьодгера, як вирішують питання боротьби з ВЛІ в Німеччині. Та ж сама проблематика була розглянута і обговорена доктором. Медичні сестри активно запитували і ділилися своїми проблеми. Після закінчення делегація відправилася до Центральної міської клінічної лікарні на екскурсію. Заступник головного лікаря з медсестринства Варивода Галина показала чотири відділення свого закладу, зокрема відділення анестезіології та інтенсивної терапії, відділення екстреної та невідкладної медичної допомоги, рентгенологічне відділення та центр нефрології і діалізу. Доктор Ханс Рьодгер дав цінні рекомендації, підмітив дрібні, але надто важливі аспекти гігієнічного плану відділень. Др. Рьодгер із здивуванням та із задоволенням дізнався від завідувача відділення Ігора Соколовського про українського винахідника Івана Пулюя, а також про те, що перші рентгензнімки на Івано-Франківщині були зроблені ще в 1901 році, саме в приміщенні ЦМКЛ.
Загалом, усі учасники та присутні конференції залишилися із позитивним враженням. Як відмітила в інтерв'ю Галина Івашко регіональні конференції є дуже продуктивними, адже дають можливість більшій кількості медперсоналу послухати про не лише українські правила, а й про те, як вирішують цю проблему у світі.