Новини

День миття рук в українських лікарнях

А чи замислювалися ви скільки разів на день ми миємо наші руки? Наскільки ця процедура є важливою?
Джерело The Daily Mail опублікувало цікаві факти про те, що вчені знайшли на руках людини більше інфекцій, ніж на лавках у парках і перилах ескалаторів в метро. Далеко не всі люди регулярно миють руки. Так, лише 12 відсотків людей, що взяли участь у дослідженні завжди миють руки перед їжею. А 27 відсотків з опитаних людей, не дотримуються процедуру гігієни після поїздки в громадському транспорті.
Вчені виявили дивну закономірність: 92 відсотки респондентів не сідають на брудні лавки і «гидують» забрудненими столами, що говорить про турботу за здоров'я. Але лише 12 відсотків не сядуть за стіл, не вимивши перед цим руки.

Цікава статистика:

  • Бактерії на руках людини живуть довше через високу щодо інших об'єктів температуру тіла
  • Термін життя інфекцій на шкірній поверхні може становити до трьох годин
  • Склад мікрофлори лівої і правої кінцівки людини неоднаковий - збіг становить у середньому 17%. Це викликано відмінностями у функціях, які виконують робоча і друга рука.
  • Миттям рук однієї лише водою (без мила) можна видалити тільки забруднення з шкіри. Для бактерій звичайна вода не тільки не шкідлива, але і є сприятливим середовищем для розмноження.
  • Під перстнем на пальці може знаходитися така кількість мікробів, яка перевищує населення Європи
  • Для росту і розмноження бактерії достатньо 20 хвилин, тому за 8 годин з однієї бактерії формується 16 міліонів подібних

 

Починаючи з 2008 року Організація Об'єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня Всесвітнім днем миття рук (Global Handwashing Day).
Асоціація "СОІК" регулярно проводить тренінги та практичні заняття із використанням ультрафіолетової лампи для визначення якості обробки рук. Також ми проводимо відео-тестування медичного персоналу на предмет знання клінічних випадків КОЛИ і НАВІЩО обробляти руки антисептиком.

Цього року 15-го жовтня спеціалістами Асоціації "СОІК" було проведено міні-акції та практичні занняття на предмет важливості гігєни рук серед медичних працівників.
Тим самим, продемонструвати свою небайдужість до актуальної проблеми.

КЗ "Рівненська обласна клінічна лікарня".
15-го жовтня відбувся семінар та відео-тестування на тему: Як, Коли і Навіщо проводити антисептику рук. По закінченню усі присутні долучилися до міні-флешмобу: "Наші руки чисті".

 

Миколаївський пологовий будинок №2

 

Миколаївська міська лікарня №4 теж долучилася до акції

Британський офтальмологічний центр, м.Київ

Черкаський обласний онкологічний диспансер

 

Дякуємо усім колективам медичних закладів, хто долучився до заходів та підтримав нашу скромну ініціативу.

Адже саме в наших руках вирішення проблеми, в прямому та переносному значенні.