Новини

Запорізька обласна лікарня активно здобуває статуси "Чиста лікарня безпечна для пацієнта"

З ініціативи Ігоря Шишки, головного лікаря, для підтвердження високого статусу обласної лікарні, як флагмана медицини Запорізької області, аудиторами асоціації СОІК почалася ретельна гігієнічна ревізія всіх відділень лікарні. Спеціально для цього адміністрація лікарні запросила Людмилу Катречу, Юлію Грищенко і Лідію Січову - експертів з Київського та Запорізького відділень асоціації СОІК, які приїхали особисто провести інспекцію.

Нагадаємо, що Запорізька обласна лікарня вже мала успішний досвід співпраці з цією організацією. У березні 2016 року перевірку на чистоту пройшла команда . Слідом за ними, в червні 2016 року, ще 6 відділень Запорізької обласної лікарні були перевірені аудиторами і показали високий рівень санітарно-гігієнічних стандартів: центр алергології та клінічної імунології, відділення гінекології, трансплантації і хронічного гемодіалізу, травматології, пульмонології та приймальне відділення.

За словами Ольги Гурчак, головної медичної сестри Запорізької обласної лікарні, аудит київських «ревізорів» включав в себе перевірку правильності обробки рук персоналом, стерилізації медичного інструментарію, наявності дозуючих систем, наявності антисептичних та дезінфекційних засобів, наявності двовідерної системи прибирання та ін. Крім того, аудитори звертали увагу на оснащення кімнат для деззаходів, перев'язувальних і кімнат для зберігання прибирального інвентарю.

Пройшовши всі етапи перевірки, представники асоціації СОІК прийняли важливе для всієї лікарні рішення: присвоїти ще 6-ти відділенням обллікарні заслужене звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». У присутності адміністрації лікарні, колективу і журналістів під гучні оплески завідувачам вищеперелічених відділень вручили відмінні таблички. Тепер на вході в відділення алергології та клінічної імунології, гінекології, трансплантації і хронічного гемодіалізу, травматології, пульмонології та приймальне відділеннябуде висіти знак, який свідчить про особливий статус, кредит довіри до Запорізької обласної лікарні.

«Вже вдруге в стінах Запорізької обласної лікарні проходить такий важливий для всіх нас захід. Крок за кроком ми приєднуємося до проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» і сьогодні вже 7 відділень атестовані і мають цей почесний статус. Скажу більше, ми не будемо на цьому зупинятися, і інші відділення в найкоротші терміни підготуються до проходження аудиту. З упевненістю скажу, що кожне з відділень гідне отримати таку нагороду і підтвердити цей високий статус», - коментує Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної лікарні.