Роль середнього медичного персоналу і, зокрема, медичної сестри у лікувально-діагностичному процесі постійно зростає. Адже сестра милосердя покликана не тільки ретельно виконувати розпорядження лікарів, а і так спілкуватися із хворим, щоб направити його на шлях одужання. Звісно, що основи цього закладаються у спеціалізованих навчальних закладах, але ж і сама майбутня медична сестра повинна мати до цього схильність та розвивати в собі певні якості. Одна з учасниць конференції Дарина Захарченко вважає: «Медична сестра зобов’язана дбайливо ставитися до хворого, адже тільки чуйність, порядність стане запорукою як її доброго ім’я, так і високого професіоналізму. Від цього пацієнт тільки виграє та підвищиться престиж цієї професії».
Головна мета конференції - спілкування між медиками та обмін досвідом. Відтак представницям з різних регіонів України є про що розповісти та ознайомити із власними напрацюваннями у наданні медичної допомоги пацієнтам. Наприклад, головна медична сестра Волинської обласної клінічної лікарні Галина Кузьминська – постійний учасник зібрань медсестер на всеукраїнському рівні – стверджує: «В нас, на Волині, дуже потужна асоціація, ми багато працюємо над розвитком медсестринства, стараємося реформувати його. Тобто, організуємо конкурси, випускаємо методички для медичних сестер, розробляємо протоколи, критерії оцінювання роботи, стараємося, щоб у нас була створена робоча група для всіх медсестер області на акредитацію, на перевірки, які ми здійснюємо. Ми маємо неоціненний досвід організації медсестринської справи і хочемо ним поділитися із іншими».
Сестри милосердя констатують факт – завдяки їхнім старанням прокладається доріжка до активації внутрішніх сил організму хворого. А це – запорука як його хорошого настрою, так і процесу одужання – стверджує головна медична сестра поліклінічного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня № 3» Ірина Сумаленко. «Існує безліч прикладів, коли від належного і чуйного ставлення медичної сестри хвороба пацієнта полишала. Медсестра постійно знаходиться біля хворого. І якщо лікар розробляє тактику лікування, то медична сестра впроваджує стратегію у лікувальний процес».
Кращим представницям середньої ланки меддопомоги області вручено відзнаки профільного міністерства, Асоціації медичних сестер України, облдержадміністрації та обласної ради, Управління охорони здоров’я та обласного комітету профспілки працівників охорони здоров’я.
Учасниць конференції привітали заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, директор Центрального методичного кабінету підготовки молодших спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України Тетяна Чернишенко,виконуючий обов’язки начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін, який, зокрема, наголосив – такі заходи – дуже важливі, бо створюють передумови для стабільної та злагодженої роботи всієї середньої ланки медичної допомоги населенню.
За матеріалами прес-служби ОЗ чернігівської облдержадміністрації