Новини

Обласна клінічна лікарня Івано-Франківська починає з чистоти !

    Напередодні професійного свята – Дня медичного працівника - в межах проекту “Чиста лікарня безпечна для пацієнта”, відбулось вручення відзнак одразу у двох відділеннях обласної клінічної лікарні м. Івано-Франківська. Опікове відділення та  відділення рентгенендоваскулярної діагностики та лікування увійшли у Всеукраїнський реєстр медичних закладів, що мають статус "Чиста лікарня - безпечна для пацієнта". Завдяки наполегливій праці, старанному виконанню своїх професійних обов’язків та бажанню постійно вдосконалюватись, персонал цих відділень досягнув найвищих санітарно-гігієнічних стандартів, що відповідають вимогам наказової бази МОЗ України, тут налагоджена система прибирання, яка відповідає не тільки українським, але і європейським стандартам.     

За сприяння обласної влади та народних депутатів України від Прикарпаття, а також спонсорів та меценатів опікове відділення було капітально відремонтоване.  За цей час вдалося обладнати та оновити, окрім палат інтенсивної терапії, також і три дитячі кімнати. Завдяки старанням талановитих студентів-художників на їхніх стінах з’явились зображення казкових героїв. У загальному опікове відділення розгорнуто на 30 спеціалізованих ліжок. Керівництво та медичний персонал лікувального закладу з нагоди урочистого відкриття відділення та отримання статусу “Чиста лікарня безпечна для пацієнта” вітали голова облдержадміністрації Олег Гончарук, його заступник Ігор Пасічняк, в. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, ректор Прикарпатського національного університету ім.. Василя Стефаника Ігор Цепенда.    

Основними завданнями новоствореного Центру рентгеноендоваскулярної діагностики та лікування з рентгенопераційною, де встановлений новий сучасний операційний ангіограф, є є надання допомоги населенню краю з використанням малоінвазивних методів рентгенендоваскулярних (внутрішньосудинних) втручань при гострих та хронічних патологіях за напрямками: кардіологія (ангіопластика, коронарографія артерій серця), нейрохірургія (ангіографія судин головного мозку, внутрішньо судинне вимикання патологічних судинних утворень головного мозку, видалення церебральних мішкоподібних аневризм та артеріовенозних мальформацій головного мозку, стентуванні церебральних артерій), судинна хірургія (артеріографія, операції по ангіопластиці і стентуванню усіх переферичних судин). Також завдяки ангіографу, заплановано нові методики лікування в торакальній хірургії, гінекології, урології та інших спеціальностях. Спеціалісти рентгенопераційного центру проходили навчання в провідних медичних закладах Кракова, Варшави, Праги та Києва.     

Лікарі вважають, що відкриття Центру з ангіографом дозволить розширити спектр та об’єм оперативних втручань, реалізувати державну політику щодо забезпечення вчасної та високоякісної допомоги пацієнтам краю і наблизити медицину Франківщини до сучасних світових стандартів.     У свою чергу, фахівці Асоціації Служби організації інфекційного контролю та адміністрація медичного закладу переконані, що відмінна чистота у відділеннях, наявність дозуючих систем, якісне знезараження виробів медичного призначення, а також проведені ремонтні роботи унеможливлять поширення внутрішньолікарняної інфекції та зроблять перебування пацієнта у лікарні ще комфортнішим.    

Слід зазначити, що тренінги  для покращення якості прибирання молодшим медичним персоналом у відділеннях проводив представник німецького заводу «VERMOP» Євген Сухарєв та спеціаліст СОІК, Тетяна Микулець. Персонал ознайомився з інноваціями у системах для прибирання «VERMOP», отримав поради щодо прибирання у різних функціональних приміщеннях лікарні.  З цього часу в ОКЛ на базі опікового відділення працюватиме тренінговий центр для санітарок-прибиральниць інших структурних підрозділів лікарні, а в майбутньому - і інших лікувальних закладів області.