Новини

В Запорізькій обласній клінічній лікарні на фінішну пряму вийшов всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»

Переступаючи поріг сучасної медичної установи,

кожна людина повинна відчувати не тільки комфорт і затишок, але і бути гарантовано захищеною від внутрішньолікарняної інфекції (ВЛІ). Тобто, пацієнт повинен бути впевненим, що його здоров'я в цілковитій безпеці і його життю нічого не загрожує. Про це свідчить статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Його, в рамках однойменного проекту, після ретельної перевірки дотримання всіх вимог і санітарно-гігієнічних стандартів присвоює асоціація «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК). У тандемі з Асоціацією молодших медичних спеціалістів України вони взяли на себе функції своєрідного «ревізора», який проводить гігієнічний аудит в українських закладах охорони здоров’я та діагностичних закладах. Все це для того, щоб зробити лікарні України безпечними для пацієнтів та медичного персоналу.

У чому полягає важливість отримання статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»?

У кожному медичному закладі аудитори перевіряють дотримання єдиних стандартів чистоти і гігієни: правильну обробку рук персоналом, стерилізацію інструментарію, утилізацію відходів за категоріями, виконання прибирання приміщень відповідно до норм, проведення бактеріологічного контролю. Якщо в ході перевірки підтверджується, що ці стандарти в установі дотримуються на найвищому рівні, представники СОІК надають лікарні звання «чистої і безпечної для пацієнта» і вручають відповідний сертифікат.

Запорізька обласна клінічна лікарня приєдналася до проекту в 2015 році і з тих пір крок за кроком її відділення отримували почесні сертифікати. Першим перевірку на чистоту пройшло відділення ортопедії, артрології і спортивної травми, а слідом за ним ще 13 структурних підрозділів ЗОКЛ послідовно підтвердили, що гідні носити звання «Чиста лікарня».

«За два роки була проведена колосальна робота: ревізія всіх відділень, переоснащення кабінетів дозаторами, диспенсерами для засобів гігієни рук, професійними ємностями для знезараження медичних виробів, двовідерною прибиральною системою «Вермоп», «Мобокс» і т.п. Також були проведені розрахунки потреб усіх структурних підрозділів в засобах для миття, сушіння та антисептики рук, засобах для дезінфекції інструментарію та знезараження поверхонь. Особливо ретельно аудитори перевіряли правильність обробки рук персоналом, стерилізацію медичного інструментарію. Всі ці гігієнічні заходи зводять ризик зараження ВЛІ медпрацівників і пацієнтів до нуля, гарантують, що кожній людині під час перебування в обласній лікарні нічого не загрожує, не має значення, зробила вона в ЗОКЛ операцію, проходить діагностику або просто прийшла провідати рідних у стаціонарі. Саме з цією метою обласна лікарня і приєдналася до проекту», - розповідає Ольга Гурчак, головна медсестра ЗОКЛ.

Гідно витримавши всі етапи аудиту, 4 вересня всі без винятку відділення Запорізької обласної клінічної лікарні підтвердили статус чистих і безпечних. Щоб відсвяткувати цю важливу подію в актовому залі ЗОКЛ зібрався колектив лікарні, адміністрація, представники асоціації СОІК і Асоціації молодших медичних спеціалістів Запорізької області. Під гучні оплески залу кожному відділенню вручили сертифікати «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Валентина Михальчук, голова Асоціації молодших медичних спеціалістів Запорізької області, зазначила, що це найбільша перемога для медицини Запорізького регіону. Валентина Миколаївна побажала колективу розвиватися в тому ж напрямку і надалі дбати про добробут пацієнтів.

Провести урочисте нагородження найбільш масштабного медичного закладу України, який першим повністю отримав статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» приїхав особисто Юрій Леонов, керівник асоціації СОІК. Разом з колегами Лідією Січовою і Дмитром Мішечкіним, представниками «Лізоформ Медікал» у Запоріжжі він привітав медиків з такою важливою подією в житті лікарні і побажав не зупинятися на досягнутому і бути прикладом для всіх медустанов України.

«Мені дуже приємно, що результатом нашої співпраці із Запорізькою обласною клінічною лікарнею стало здобуття звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Хочу зазначити, що цей заклад охорони здоров’я - перший і єдиний в нашій країні масштабний багатопрофільний заклад, де всі відділення по праву носять статус чистих і безпечних. На сьогоднішній день по всій Україні близько 120-ти лікарень повністю підтвердили вищий рівень виконання гігієнічних стандартів, але жодній з них не зрівнятися за кількістю структурних підрозділів та обсягами роботи із Запорізькою обласною клінічною лікарнею», - зазначив Юрій Леонов, керівник асоціації Служби організації інфекційного контролю (СОІК).

За словами самих співробітників ЗОКЛ, для них почесне звання «чистої лікарні» - це велика честь і висока оцінка кропіткої роботи. Крім того, отримання сертифікату «Чиста лікарня» це ще й величезна відповідальність перед пацієнтами, які кожен день довіряють своє здоров'я і благополуччя фахівцям цього закладу охорони здоров’я.

За правилами проекту, коли всі відділення медичної установи отримують високу оцінку від «ревізорів» - лікарні вручається загальний сертифікат. Це привід для поваги, привід для самовдосконалення і розвитку, привід день у день підтверджувати високий кредит довіри пацієнтів. Це привід з упевненістю заявити на всю Україну - здоров'я пацієнтів і персоналу Запорізької обласної клінічної лікарні в цілковитій безпеці.

«Статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», який тепер з гордістю носитиме Запорізька обласна клінічна лікарня, це особливе досягнення нашого двохтисячного колективу. Тому я дякую всім співробітникам ЗОКЛ, адже кожен з них доклав максимум зусиль для отримання цієї почесної нагороди. За два роки плідної роботи в рамках проекту ми змогли підняти рівень дотримання стандартів чистоти і стерильності в нашій установі до найвищих європейських показників, звести ризик розвитку внутрішньолікарняної інфекції до нуля, таким чином гарантуючи нашим пацієнтам повну безпеку. Я впевнений, що отримання сертифікату стане для Запорізької обласної клінічної лікарні не тільки приводом для гордості, а й потужним стимулом рухатися вперед, до нових професійних вершин, щоб з року в рік відповідати званню флагмана медицини Запорізького регіону», - коментує Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної клінічної лікарні, Заслужений лікар України. 

За матеріалами Департаменту Охорони Здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації

Фотозвіт на сайті http://oblzdrav.zp.ua/news/1364-usi-viddilennya-zaporizkoji-oblasnoji-klinichnoji-likarni-pidtverdili-visokij-evropejskij-riven-chistoti-i-bezpeki