Новини

"Чиста лікарня" святкує свій перший ювілей - 5 років.

Проект було розпочато з метою розповсюдження знань про наслідки внутрішнолікарняних інфекцій (ВЛІ) та організацію заходів безпеки Асоціацією «Служба організації інфекційного контролю» разом з Асоціацією медичних сестер України. Метою проекту є виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни у закладах охорони здоров’я України. Об’єктом є дотримання стандартів чистоти та безпеки у ЗОЗ згідно чинного законодавства, а предметом – сучасний стан гігієни у ЗОЗ України.

В нараді прийняли участь Голова Асоціації медичних сестер Ураїни Галина Івашко, Президент Асоціації “СОІК”, голови обласних Асоціацій медсестер, головні та старші медсестри лікарень з усієї України. В ході наради було згадано як розпочався проект, перші вручення, що зроблено та досягення на сьогоднішній день. А пишатися є чим. На сьогодні в проекті “Чиста лікарня безпечна для пацієнта” приймають участь 229 закладів, з них 165 закладів мають повну відзнаку (на весь заклад), всього в проекті задіяні 837 відділень.

На нараді було прийнято проект Резолюції: Резолюція конференції з нагоди ювілею проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта»   

Головний організатор: Асоціація «Служба організації інфекційного контролю». Співорганізатор: Асоціація медичних сестер України .  У роботі конференції брало участь : Президент Асоціації «СОІК», Президент Асоціації медичних сестер України, представники МОЗ України, представники обласних Асоціацій медичних сестер.

Відзначаючи важливість реалізації проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя закладів охорони здоров’я та активного вдосконалення надання медичної допомоги населенню України на рівні Європейських стандартів, учасники конференції вважають за необхідне:

  1. Рекомендувати запровадження проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» в усіх закладах охорони здоров’я, всіх форм власності та підпорядкування.
  2.  Звернути увагу Міністерства охорони здоров’я України, Департаментів охорони здоров’я, обласних та міських державних адміністрацій, органів контролю всіх рівнів на необхідність впровадження та дотримання норм, викладених в проекті «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта», як таких, що відповідають останнім нормативним актам ЄС та ВООЗ.
  3. Сприяти роботі фахівців Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» в проведенні всебічного аудиту санітарно-гігієнічного стану ЗОЗ, навчанні персоналу тощо.
  4. Сприяти популяризації проекту «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта».