Новини

Актуальні питання налагодження системи гігієни у відділеннях гемодіалізу

В роботі конференції приймали участь лікарі та медсестри майже з усіх областей України. Адже, таке серйозне питання як правильне забезпечення допомоги пацієнтам, що перебувають на лікуванні у відділеннях гемодіалізу стоїть дуже гостро.
 
Важливість правильної організації відділень гемодіалізу, правильної організації процесу обслуговування кожного пацієнта, кожного приладу підняла у своєму виступі Голова Асоціації медичних сестер України Галина Івашко. Вона звернула увагу, що ключову роль в цьому процесі відіграє саме медична сестра.
 
Свій досвід, своє передове бачення присутнім передавав доктор медичних наук Ханс-Йоахім Рьодгер, з Німеччини. Акцент провідного європейського фахівця   ставився на гігієні та антисептиці рук. Саме ця ланка, є найбільш серйозною перепоною на шляху ВЛІ. Особливо важливим це є у гемодіалізних відділеннях, де присутні постійні асептичні процедури. Крім того, пан Рьодгер озвучив досвід німецьких колег про спрощення процедури хірургічної підготовки рук.. Ще однією важливою темою цього виступу була проблема обробки рук після їх значного забруднення біологічним матеріалом. Основне, на чому наголошував пан Рьодгер – механічна очистка основного забруднення з допомогою серветок з дезінфектантом, і лише потім – миття рук. Хоча і тут була зроблена ремарка, якщо у вас залишається відчуття дискомфорту. Такі постулати викликали жваве обговорення серед усіх учасників конференції.
 
Запитання і обмін думками, активне залучення учасників конференції до свого виступу – ось прекрасний стиль роботи пана Ханса-Йоахіма Рьодгера.
 
Не меш цікавими були і виступи інших доповідачів, що звертали увагу учасників на нові технології забезпечення системи гігієни у відділеннях гемодіалізу, новітні системи прибирання та утилізації ВМП.
 Окремо слід виділити виступ пані Надії Морозової, що стосувався життєво важливої теми - технології стерилізації апаратів для гемодіалізу. Від того, чи якісно проведено цю процедуру залежить, без перебільшень, життя пацієнта!
 
Увагу присутніх було закцентовано і на роботі Асоціації “СОІК”. Зокрема, на проекті “Чиста лікарня – безпечна для пацієнта”, що презентувала Людмила Катреча.
Не обійшлося і без приємних сюрпризів. Адже 99% кусників конференції – це прекрасні жінки. Тому, наприкінці пленарного дня, серед учасниць було розіграно 5 комплектів професійної косметики від компанії “Лізоформ-Медікал”.