Новини

Ще два відділення ОКЛ отримали відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

У лютому поточного року Житомирська обласна клінічна лікарня  ім. О.Ф.Гербачевського вперше в області отримала відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» від Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК). Лідерами з отримання почесної відзнаки були кардіохірургічне відділення та спеціалізоване терапевтичне відділення для постраждалих від аварії на ЧАЕС та учасників АТО. Впродовж  року до них долучилися відділення кардіології та реперфузійний центр.

За словами керівника Асоціації Юрія Леонова, представникам Служба організації інфекційного контролю надзвичайно приємно констатувати, що колектив лікарні налаштований на те, щоб поступово усі 28 відділень і центрів обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського отримали таку ж відзнаку, яка свідчить про високий рівень надання медичної допомоги жителям області.

А сьогодні, 17 листопада, почесну відзнаку отримали ще два відділення. Це відділення  рентген-ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології, яке очолює Руслан Чекреньов та ендоскопічне відділення, де керівником є Костянтин Строцький. Ці два  структурних підрозділи обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського виявили бажання долучитися до Всеукраїнського проекту «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» і пройти відповідний аудит.

«Ми з великим задоволенням продовжуємо приймати заявки від вашої лікарні. Нам дуже приємно, що у такий спосіб різні відділення лікарні прагнуть перевірити свою відповідність високим європейським стандартам. Тож ми направили до лікарні своїх експертів СОІК, які традиційно провели ретельний гігієнічний аудит відділень у декілька етапів. Спеціалісти СОІК оглянули відділення, провели бесіди з медичним персоналом, зробили розрахунок щодо першочергового рекомендованого оснащення кабінетів дозаторами, диспенсерами, тримачами для засобів гігієни рук, професійними ємностями для знезараження виробів медичного призначення тощо. Нашими фахівцями спочатку було виявлено декілька незначних невідповідностей, які одразу їх було усунено. Тож за результатами повторного аудиту ми надали висновок СОІК про те, що ці два відділення закладу також здобули почесну відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», яку ми сьогодні вручаємо», - зазначив Юрій Леонов.

За словами заступника головного лікаря з медсестринства ОКЛ Світлани Тевс, наразі аудиторську перевірку Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю» проходить поліклініка та лабораторія обласної клінічної лікарні  ім. О.Ф.Гербачевського.

 

За матеріалами Прес-центру УОЗ,

тел. (0412) 41-37-72