Новини

Рівненська центральна міська лікарня розпочала налагодження чистоти

Рівненська центральна міська лікарня взялася за налагодження чистоти та безпеки по відділеннях. Адже 1 листопада 2013 року заклад долучився до Всеукраїнського проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Відділення ургентної хірургії першими в закладі отримали такий статус. Звісно, для цього було прикладено немало зусиль. Ще на початку 2013 року головна медсестра лікарні Болячевець Мирослава Костянтинівна запросила спеціаліста СОІК для проведення циклу семінарів. Разом із середнім та молодшим медичним персоналом впродовж семінарів було обговорено ряд важливих питань. Це і якісна та своєчасна дезінфекція рук, і грамотна обробка виробів медичного призначення, огляд хімічних сполук, що містяться у сучасних дезінфікуючих засобах, і звісно сучасні методи прибирання поверхонь у лікарняних приміщеннях. Спеціаліст асоціації СОІК Ольга Хеленюк провела аудит у декількох відділеннях. Були обговорені деякі недоліки гігієнічної моделі та виписані рекомендації по до оснащенню системи гігієни.

Незадовго було проведено повторний аудит, який засвідчив, що два відділення можна номінувати на звання «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Першим отримало статус відділення ургентної хірургії. Вручення відбулося в присутності персоналу відділення. З вітальним словом завітав головний лікар Кучерук Євгеній Філімонович, також начмед Черниш Володимир Іванович. Вони відмітили, що цей проект є важливим доказом того, що персонал закладу слідує усім нормам та керується у роботі алгоритмами чистоти та безпечної роботи.

Слідом за цим відділенням статус отримало відділення планової хірургії. Разом із завідувачем відділення табличку на вхідних дверях розмістила старша медсестра Інна Миколаївна. Молодший медичний персонал відмітив, що відтепер їм стало вдвічі легше проводити прибирання, адже вони почали користуватися двовідерною системою для прибирання та дезінфекції лікарняних палат та кабінетів.

Асоціація «СОІК»  продовжує роботу у ЦМЛ. Аудит проведено у трьох відділеннях: оларитолонгічно-травматологічному відділенні, відділенні нейрохірургії та відділенні гнійної хірургії. Сподіваємося, що дуже швидко, слідуючи рекомендаціям, вони отримають статус та увійдуть у Всеукраїнський реєстр проекту.