23 лютого 2018 року у комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівському обласному протитуберкульозному диспансері» відбулася науково-практична конференція.У роботі конференції приймали участь лікарі та медсестри закладу. Фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Катреча Людмила надала інформацію щодо правил поводження з медичними відходами (згідно Наказу МОЗ України від 08.06.2015 року № 325) та принципів належного поводження з лікарняною білизною (згідно Наказу МОЗ України від 30.04.2014 року № 293).
Медичні відходи є одними із найнебезпечніших: вони містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини, призводять до прямого чи опосередкованого забруднення навколишнього природного середовища, є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб. Утилізація медичних відходів в Україні з порушенням вимог нормативних документів передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.
Детально розглянули питання білизняного режиму - збір, сортування, зберігання, транспортування, дезінфекція, прання, сушіння, прасування, ремонт, утилізація текстильних виробів. Постільна і натільна білизна хворих може служити одним з чинників передачі інфекційних, паразитарних захворювань, а заражена білизна і одяг містять високі концентрації патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди з різними біологічними субстанціями людини.
Ефективна дезінфекція і прибирання приміщень - важливий компонент профілактичних заходів у лікувальній установі. Основною метою прибирання є переривання ланцюга передачі збудників інфекції та звільнення від візуального бруду. На сьогоднішній день традиційний інвентар для прибирання, такий як відро, ганчірка, швабра та віник, не дозволяють якісно та ефективно досягти чистоти та безпеки. Тому, представник німецької компанії «Vermop» Євген Сухарєв та продакт-менеджер компанії ТОВ «Лізоформ Медікал» Грищенко Юлія розповіли про сучасні комплексні системи прибирання, серед яких система PreWash - попередня підготовка мопів, що дозволяє досягти чистоти прибирання, профілактики госпітальних інфекцій, легкості прибирання та економічності процесу.
Також після конференції було проведено гігієнічний аудит бактеріологічної лабораторії для участі у Всеукраїнському проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Це єдина лабораторія в Чернігівській області, що має ІІІ рівень. Безпосередньо тут проводиться бактеріоскопія та бактеріологія МБТ, проведення ТМЧ, бактеріовиділення вторинної флори. Лише тут в області використовуються методи досліджень «Bactec» та «GeneXpert».