Новини

Проктологічне відділення КУ «Обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського» отримало відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

Вже сьоме відділення ОКЛ отримало відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

2 квітня в КУ «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради відбулося вручення відзнаки «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» проктологічному відділенню.

«Це вже сьоме відділення обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, яке отримало відповідний сертифікат від  Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю». Колектив проктологічного відділення, яке очолює Юрій Білоцький, подав заявку до нашої Асоціації ще  восени минулого року. З того часу у відділенні тривала копітка робота щодо відповідності сучасним вимогам чистоти та стерильності. Працівники відділення дослухалися до усіх наших вимог, порад та рекомендацій. Тож нам приємно констатувати, що після ретельно проведеного нами аудиту колектив проктологічного відділення отримує сьогодні почесну відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»», - зазначив керівник Асоціації Юрій Леонов.

 

За словами завідуючого проктологічним відділенням ОКЛ Юрія Білоцького, отриманню цієї почесної  відзнаки передувала велика робота з навчання персоналу, а  також  залучення благодійних, спонсорських коштів на придбання  комплексу системи гігієни «Sterisol» (Швеція). У цей комплекс входить три засоби  для  гігієнічної та хірургічної обробки рук: миття, дезінфекції та догляду за шкірою. Це єдине відділення лікарні, якому вдалося придбати для користування персоналом такий сучасний дезінфікуючий комплекс. На тверде переконання Юрія Станіславовича, завдяки всебічній підтримці керівництва лікарні щодо проведення ремонтних робіт, спонсорській допомозі, прагненню всього колективу вдалося перетворити проктологічне відділення в одне з найкращих. Це все позитивно позначається й на результатах роботи. Наразі відділення розраховане на 25 ліжок. Тут працюють три лікарі, 9 медичних сестер та 9 молодших медичних сестер. За минулий рік у відділенні пролікувалася майже тисяча пацієнтів, 92% із них були успішно прооперовані. 

 

«Ми налаштовані на те, щоб ця відзнака знайшла у нашому відділенні постійне місце прописки. А тому готові щоразу гідно проходити аудит на підтвердження звання «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», - зазначив Юрій Білоцький.

«Ми у цьому напрямку працюємо системно та доволі впевнено. І вже раді констатувати, що 7 із 28 відділень і центрів нашої обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського отримали цю високу відзнаку», - зазначив головний лікар ОКЛ Богдан Леськів.

Вручення почесних відзнак «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» є показовим та дає іншим лікувально-профілактичним закладам області приклад для налагодження європейського підходу у розробці системи гігієни.

Довідково:  

9 лютого 2017 року першими почесні відзнаки «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» отримали кардіохірургічне відділення та спеціалізоване терапевтичне відділення для постраждалих від аварії на ЧАЕС та учасників АТО обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського.

Після отримання відзнаки «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» СОІК перевіряє нагороджені заклади на відповідність даним сертифікатам щодо дотримання стандартів інфекційного контролю. Тож відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» можуть підтвердити або анулювати.

Приємно констатувати, що у лютому 2018 року  кардіохірургічне та терапевтичне відділення підтвердили свою абсолютну першість у бездоганній чистоті та стерильності та знов отримали відповідні сертифікати «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».

Наразі обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського є єдиним закладом в області, який вже неодноразово отримував почесну відзнаку «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта».