12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засноване тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - Міжнародну раду медичних сестер.
Щорічно з нагоди професійного свята проводиться Всеукраїнський конгрес – зібрання Асоціації медичних сестер України. У цьому році захід відбувся в приміщенні готелю «Аркадія», м. Одеса. У ньому, вже традиційно, прийняли участь медичні сестри, спеціалісти галузі медсестринства, заслужені діячі охорони здоров’я. З кожним роком форум набуває більшої популярності, оскільки в його рамках медичні сестри мають можливість поділиться особистим досвідом, отримати нові знання, знайти рішення професійних проблем та питань. Відтак представницям з різних регіонів України є про що розповісти та ознайомити із власними напрацюваннями у наданні медичної допомоги пацієнтам.
На сьогоднішній день окреме важливе місце посідають питання навантаження на медичних сестер під час виконання робочих обов’язків. Медичні сестри працюють в операційних, в процедурних кабінетах стаціонарів і поліклінік, в стоматологічних клініках, спільно з лікарем проводять прийом хворих і т.д. Там, де є лікар, завжди присутня медсестра, яка виконує всі його призначення. Люди цієї професії більше ніж лікарі спілкуються з пацієнтами, і це вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості. Вони повинні розбиратися в психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої вимоги підвищеної уваги до своєї персони. Професія медсестри – це не просто дуже відповідальна робота, а й спосіб життя. Нині в лікувально-профілактичних закладах України працює понад 402,8 тисячі молодших спеціалістів з медичною освітою. Із них понад 290 тисяч – медичні сестри. Співвідношення між лікарями та медсестрами в країнах Європи становить 1:4, а в Україні — приблизно 1:2. До того ж, у європейських клініках на 1 медичну сестру в стаціонарі припадає від 4 до 8 пацієнтів, а у нас може бути і 20, і 30. І якщо в терапевтичному відділенні з такою кількістю хворих ще якось можна впоратися за наявності маніпуляційної медсестри, то наприклад в неврологічному, де перебувають пацієнти після інсультів, з тяжкими хронічними нервовими розладами, або в хірургічному — це за межею людських сил!
Під час конгресу також були розглянуті питання актуальних проблем в охороні праці та соціальному захисті роботи медичної сестри, роль та перспективи розвитку медсестринства в сучасних умовах.
Учасників конгресу привітали президент Асоціації медичних сестер України Тетяна Чернишенко, віце-президент Галина Івашко, голова Асоціації Одеської області Світлана Платовська та представники Асоціації «Служба організації інфекційного контролю». Генеральним спонсором щорічних зібрань є ТОВ "Лізоформ Медікал". Учасницям конференції було вручено подарунки. Не секрет, що важко знайти медсестру в нашій країні, яка б не чула про продукцію компанії "Лізоформ". Щоденна турбота про безпеку медперсоналу, чистоту та якість у закладах охорони здоров’я - це головна мета роботи нашої команди. Щиро бажаємо, щоб усе хороше, зроблене з душею та натхненням, поверталося до Вас сторицею! І кожна мить життя радувала Вас своєю неповторністю, а клятва Гіппократа ніколи не стала обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!