Новини

Відбулась науково-практична конференція до Дня ендоскопіста за ініціативи міжнародної групи фармацевтичних компаній IPSEN

         23 травня 2018 року за ініціативи міжнародної групи фармацевтичних компаній IPSEN відбулася науково-практична конференція до Дня ендоскопіста.

 

Ендоскопія, як напрямок медицини, отримала свою назву від грецьких слів «endon» - всередині і «skopeo» - дивитися, досліджувати. Своє широке застосування ендоскопія знайшла для діагностичних цілей і при лікуванні багатьох захворювань в гастроентерології, хірургії, оториноларингології, пульмонології та інших галузях медицини. Робота лікаря ендоскопіста дозволяє проводити ранню діагностику і лікування багатьох серйозних захворювань, таких як туберкульоз, рак шлунка і легень, різні форми жіночого безпліддя.

Доповідь Асоціації «СОІК» була присвячена системі гігієни у ендоскопічному кабінеті та основним перевагам автоматичної дезінфекції гнучкого ендоскопа.Останнім часом ендоскопічне дослідження стало найпоширенішим методом діагностики. На це є декілька об’єктивних причин: мінімальний травматизм досліджуваних органів та порожнин, швидкість постановки діагнозу та безпечність. Проте з останнім ми б посперечались! Небезпечна ця процедура тому, що рівень загрози інфікування оцінити досить важко, але якщо звернутись до статистики і врахувати, що кожен третій пацієнт проходить дане дослідження, то масштаби проблеми катастрофічні. Кожен 10 пацієнт є носієм грамнегативної бактерії Helicobacter pylori. Найголовнішою проблемо є, була і залишається недостатня гігієна обладнання (очищення, дезінфекція, ДВР):

  • неправильне зберігання ендоскопів та інструментів до них;
  • контамінація ендоскопів внаслідок застосування неадекватних розчинів дезінфекційних засобів;
  • конструктивні особливості ендоскопів, їх явні і навіть скриті дефекти, що унеможливлюють чи роблять неефективним їх знезараження;
  • людський фактор;  
  • ручна дезінфекція і очищення.

За статистичними даними на ручну обробку ендоскопів в Україні припадає 85 %, а на автоматичну – 15%. Дезінфекція вручну – непоганий варіант, у випадку відсутності машини для очищення та дезінфекції. Проте є низка негативних факторів, які провокує ручна дезінфекція: людський фактор (відсутність чіткого дотримання концентрації та експозиції); шкідливий фактор (постійний контакт персоналу з хімічними розчинами); інфекційний фактор (можливість інфікування персоналу через контакт з контамінованим приладом); економічний фактор (неконтрольоване використання дезінфікуючих розчинів).

Асоціація «СОІК» на даному зібранні презентувала автоматичну машину для обробки ендоскопів NEOCLEAN ENDO. Тож безпечний ендоскоп – це розуміння проблеми, самонавчання і автоматична дезінфекція.