Новини

Зібрання медичних сестер м. Львова на базі Комунальної 1-ї поліклініки

Внутрішньолікарняна інфекція (ВЛІ) – це цілий комплекс інфекційних процесів, походження і розвиток яких обумовлено перебуванням або відвідуванням лікувально-профілактичного закладу.

Поширення ВЛІ збільшується в міру вдосконалення медичних технологій і обумовлено факторами мікробного агента людини і навколишнього простору. Профілактика цієї нозології багато в чому визначається ефективністю протиепідемічних, санітарних і гігієнічних заходів.

ВЛІ виникають і поширюються не тільки там де відсутній необхідний рівень санітарних норм, а й там де активно впроваджуються різноманітні інвазивні медичні втручання.

В Україні офіційна статистика захворюваності на ВЛІ не відображає істинної картини. Виходячи із показника захворюваності на ВЛІ у світі, який оприлюднює Всесвітня організація охорони здоров’я, реальна картина в Україні може бути на порядок вищою. Згідно статистики університету «Києво-Могилянська академія» кількість випадків ВЛІ в Україні сягає до 900 тис. на рік. За частотою виникнення спалаху ВЛІ лідирують: пологові будинки, хірургічні стаціонари, відділення реанімації та інтенсивної терапії, терапевтичні стаціонари, дитячі відділення.

На виконання наказу №236 від 21.06.2018 р. Управління охорони здоров’я Львівської міської ради «Про проведення навчального семінару» на базі Комунальної 1-ї поліклініки відбулося зібрання медичних сестер м. Львова. За підтримки Асоціації «СОІК» було проведено навчальний семінар-тренінг на тему «Внутрішньолікарняні інфекції та їх профілактика», що включав: теоретичну інформацію з профілактики ВЛІ у закладах охорони здоров’я, квест «Візуалізація мікроорганізмів», розгляд ситуативних завдань «Мозковий штурм» і перевірку якості обробки рук за допомогою УФ-лампи. Дякуємо головному позаштатному спеціалісту з медсестинства УОЗ ЛМР Ометюх Ірині Валентинівні за організацію даного заходу. Санітарно-епідеміологічні питання у медичних закладах рідко висвітлюються на конференціях, тому дуже важливо організовувати подібні майданчики для обміну думками, поглядами, досвідом та професійними переконаннями.