Новини

ПРИЙМАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ № 1 ОТРИМАЛО СТАТУС «ЧИСТА ЛІКАРНЯ БЕЗПЕЧНА ДЛЯ ПАЦІЄНТА»

31 липня  у Житомирі  відбулося вручення статусу «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» приймально-діагностичному відділенню Центральної міської лікарні № 1(вул. В. Бердичівська 70).

Одними з актуальних проблем закладів охорони здоров’я є поширення внутрішньолікарняних інфекцій, проблема антибіотикорезистентності та питання інфекційної безпеки медичного персоналу. Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» спрямований саме на вирішення цих проблем. Проект стартував в Україні у травні 2012 року і реалізовується за ініціативою Асоціації медичних сестер України та Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» (СОІК).

контролю» (СОІК). Проект має на меті забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних закладах України, профілактику професійних захворювань медичного персоналу, запобігання поширенню внутрішньолікарняних інфекцій, економію коштів лікувальних закладів.

3 липня 2018 року сертифікат «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» був вручений акушерсько-гінекологічній службі КУ ЦМЛ №1, а це свідчить про високий статус відповідності європейським стандартам чистоти та гігієни.

Після проведеного поточного ремонту, на який з міського бюджету було спрямовано 593 тис. грн., приймально-діагностичне відділення успішно пройшло перевірку та приєднається до відділень закладу, що мають комплексний підхід у боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями і дають гарантії безпечності своїм пацієнтам. Колектив відділення щоденно працює над тим, щоб перебування пацієнтів у його приміщеннях було безпечним. Статус «Чистої лікарні» не є безстроковим, у відділенні рівно за рік відбудуться перевірки представниками Асоціації "СОІК", і у разі негативних висновків лікарня може бути позбавлена цього звання.

Колектив лікарні не зупиняється на досягнутому та продовжує активну роботу щодо подальшої участі інших відділень у проекті.