Новини

Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» відзначила своє 10-ти річчя

З метою розповсюдження знань про наслідки ВЛІ та організацію заходів безпеки в Україні починаючи із 2008 року активно функціонує Асоціація «Служба організації інфекційного контролю». І цього року ми відзначаємо 10-ти річчя нашої діяльності.

Нагадаємо, що Асоціація була заснована на базі німецької науково-дослідницької лабораторії др. Рьодгера, і від самого початку ми керуємося новітніми і сучасними принципами в організації санітарно-епідеміологічного режиму закладів охорони здоров’я.

Основна і незмінна місія служби – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів лікарняних закладів. Розроблена нами ефективна програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат закладів і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб установи.

У 2012 року Асоціація «Служба організації інфекційного контролю» разом з Асоціацією медичних сестер України розпочали Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Цього року ми святкуємо 6 років існування проекту на території України.

Метою проекту є виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни у лікарняно-профілактичних закладах. Об’єктом виступає дотримання стандартів чистоти та безпеки у закладах охорони здоров’я згідно чинного законодавства, а предметом – сучасний стан гігієни у ЗОЗ України. Методика нашої роботи полягає у наступних діях:

·      гігієнічні аудити для участі в проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта»;

·      попередні аудити для запуску нових відділень у ЗОЗ;

·      гігієнічні розрахунки для приватних клінік та кабінетів;

·      участь у всеукраїнських конференціях;

·      розробка нормативних документів з інфекційного контролю;

·      консультаційні послуги.

Разом зі статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» заклад охорони здоров’я виходить на новий рівень гігієнічної підготовки працівників та отримує:

·      чітко налагоджену систему гігієни;

·      підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал;

·      престиж та публічне схвалення;

·      високий кредит довіри до лікаря.

На сьогоднішній день до проекту вже долучилося 266 ЛПЗ, в склад яких входять 969 лікарняних відділень та 86 закладів (медичні центри, амбулаторії, ФАПи, ЦПМСД). Загалом за 6 років діяльності по Україні вручено 1055 сертифікатів «чистоти і безпеки». Дані заклади є показовими та дають приклад іншим установам для налагодження європейського підходу у розробці системи гігієни.

Дбаючи про здоров’я та безпеку майбутніх поколінь ми створили проекти «Чиста школа – здорова дитина», та «Чистий садочок – здорова нація».

Основні причини, що призводять до виникнення спалахів інфекційних захворювань у навчальних і навчально виховних закладах:

-          складна епідемічна ситуація в Україні;

-          велике скупчення дітей в класах і групах;

-          відсутність якісних вентиляційних систем;

-          порушення правил санітарно-епідемічного режиму;

-          використання застарілих методів профілактики;

-          неякісне прибирання приміщень.

Тому наша основна мета – зменшення рівня ГРВІ та попередження виникнення спалахів інфекційних захворювань у загальноосвітніх навчальних закладах I, I-II, I-III ступенів, спеціалізованих школах I, II, III ступенів, гімназіях, ліцеях, колегіумах та навчально-виховних закладах України.

Ми прагнемо ліквідувати застарілі та впровадити сучасні дієві засоби дезінфекції для профілактики вірусних інфекцій у перерахованих закладах.

На сьогодні наша команда на чолі з президентом Ковальським Олегом Володимировичем складає 8 осіб, які активно працюють по всіх регіонах України. Наші спеціалісти:

Катреча Людмила – Київський, Чернігівський, Черкаський, Вінницький регіони, Житомирський регіони;

Зубченко Людмила – Кіровоградський, Херсонський, Запоріжський, Одеський регіони;

Павловська Ганна – Миколаївський регіон; Руденко Станіслав – Полтавський, Харківський, Сумський, Луганський, Донецький регіони;

Мельничук Анна – Волинський, Львівський регіони; Грисюк Оксана – Рівненський, Хмельницький регіони;

Власюк Тетяна – Івано-Франківський, Закарпатський, Тернопільський, Чернівецький регіони.

Ми власними науковими доробками, лекційними матеріалами намагаємося поновлювати та збагачувати досвід персоналу, який в силу своїх обов’язків та умов праці не в змозі самостійно та систематично набувати новітні прикладні знання.

Дуже важливу роль тут відіграють три сходинки: перша – це усвідомлення проблеми, друга – дисципліна під час виконання будь-яких маніпуляцій, та третя – це навчання та прагнення до самовдосконалення. Саме за таким принципом Асоціація «СОІК» своїми тренінгами підвищує рівень обізнаності персоналу, рекомендує та надає можливості для організації безпечної роботи.

Кінцевою метою нашої діяльності є піднесення системи гігієни на один, європейський рівень. Треба визнати, що налагодити систематичний та об’єктивний облік внутрішньолікарняних інфекцій – це завдання не з легких. Навіть у економічно розвинених державах створення системи інфекційного контролю пройшло нелегкий шлях до становлення, а в Україні статуси «чистоти і безпеки» змінюють відношення до епідемічної ситуації.

За ці 10 років ми досягнуто багато, але зупинятися на досягнутому ми не збираємося і будемо надалі продовжувати активну пропаганду «чистоти та безпеки» у медичних, навчальних і виховних закладах нашої країни!