Новини

11-13 жовтня у Харкові на базі Харківського національного медичного університету відбувся XII Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер “Ескулап – професіонал 2018”

Протягом останнього п’ятиріччя представниці з Буковини двічі завойовували корону «Ескулап-професіонал», чого досі не траплялось в історії конкурсу  

11-13 жовтня у Харкові на базі Харківського національного медичного університету відбувся XII Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер “Ескулап – професіонал 2018”.  У конкурсі взяли участь 20 медсестер-учасниць з різних куточків України. Чернівецьку область на змаганнях представляла медична сестра хірургічного відділення Новоселицької районної лікарня Марія Дущак, яка цьогоріч здобула це право і звання кращої на Буковині під час обласного конкурсу. М. Дущак 8 років працює медсестрою, а до цього з відзнакою закінчила Новоселицький медичний коледж зі спеціальності «Сестринська справа».

Як розповідає президент Асоціації медичних сестер України  Чернишенко Тетяна Іванівна, традиційно конкурс складався з декількох етапів, найважливішими з яких були демонстрація професійних теоретичних знань та практичних навичок з терапії, хірургії і педіатрії.

Саме на цих етапах змагань буковинка продемонструвала блискучий виступ. За результатами усіх етапів «Ескулап-професіонал-2018» Марія Дущак здобула перше місце і стала кращою медсестрою 2018 року в Україні. Друге місце, за оцінками журі, посіла учасниця з Хмельниччини і третє – представниця Полтавської області.

Крім традиційних атрибутів – діадеми та статуетки Фло́ренс Найтінге́йл, що передала їй переможниця 2017 року  Ольга Сумцова, медична сестра Харківського обласного клінічного центру урології та нефрології імені В.І. Шаповала – буковинка отримала від генерального спонсору компанії «Лізоформ Медікал» подарунковий сертифікат на подорож до Монако та лазурних берегів Ніцци.

Впродовж останнього п’ятиріччя вдруге представниця Чернівецької області отримала перемогу у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності медичних сестер, - розповідає голова Асоціації медичних сестер Чернівецької області Віоріка Рошка. Це свідчить про високу професійну майстерність медсестер області та високий рівень підготовки в медичних коледжах й лікувально-профілактичних закладах.

Праця над собою, постійне підвищення рівня теоретичних знань, щоденна самовіддана, сумлінна праця на роботі, а також серйозна підготовка – привели учасників до півфіналу конкурсу, а основна робота з підготовки конкурсанток лягла на плечі Асоціації медичних сестер України кожного регіону.

Робота  у медичній сфері  складний і, водночас, цікавий процес, результатом  якого є не лише формування медика як професіонала, а й людини з високими моральними якостями. Такі конкурси дають змогу познайомитись з найкращими медичними сестрами країни, поспілкуватись з ними та обмінятись безцінним досвідом.