Новини

Чотири відділення Кіровоградської обласної лікарні отримали статус "Чиста лікарня безпечна для пацієнта"

Кіровоградська обласна лікарня - багатопрофільний лікувально-профілактичний заклад вищої категорії, який протягом майже 70 років надає в повному обсязі кваліфіковану спеціалізовану стаціонарну та консультативну поліклінічну допомогу хворим з усього регіону. Лікарня заснована в 1945 році потужністю на 200 ліжок.

В даний час лікарня має 785 стаціонарних ліжок, 54 лікувальних і діагностичних відділень, серед яких єдині в області нейрохірургічне, судинної хірургії, торакальної хірургії, хірургічної стоматології, опікове, проктологічне, ревматологічне, алергологічне і гематологічне відділення. Лікарня повертає здоров'я щорічно 27-28 тисячам хворих.

Обласна лікарня має кілька сучасних діагностичних відділень, серед яких лабораторія полімеразної ланцюгової реакції, лабораторія радіонуклідної діагностики, імунологічна лабораторія, відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації, гіпербаричної оксигенації, є єдиними в області.

Обласна лікарня протягом багатьох років - головний медико-консультативний центр Кіровоградської області, потужна база для підготовки і перепідготовки лікарів-інтернів, сестер медичних, студентів медичного коледжу. У функції КОЛ входить також надання методичної та планово-консультативної допомоги лікувально-профілактичним закладам Кіровоградської області, проведення науково-практичної діяльності.

Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» було впроваджено у закладі в вересні 2014 року завдяки сприянню головного лікаря Андреєвої Лариси Миколаївни та невпинним старанням заступника головного лікаря з медсестринства Мельник Алли Дмитрівни Відділення повністю відповідають вимогам проекту: оснащення сучасними дозуючими пристроями для обробки рук згідно європейських стандартів, налагоджена сучасна система дезінфекції та прибирання приміщень, знезараження медичних виробів.

За цей час фахівцями Асоціації «СОІК» було проведено низку майстер-класів та практичних тренінгів, для покращення якості роботи медичного персоналу закладу. Медичний персонал побачив перевагу систем прибирання – це економія часу, економія деззасобу, зручність прибирання та результативність.

У грудні 2018 було проведено планову перевірку п’яти відділень закладу і спеціаліст Асоціації «СОІК» Зубченко Людмила не виявила жодного порушення умов проекту.

У січні 2019 року за бездоганну роботу та якісне налагодження санітарно-епідемічного режиму ще чотири відділення закладу отримали відзнаку. А саме: Хірургічне відділення; Травматологічне відділення №1; Кардіологічне відділення; Операційне відділення. Операційна травматології №1. Вітаємо колектив та бажаємо бути прикладом у роботі.