Новини

Відбулася дорожня сестринська конференція для головних медичних сестер та старших сестер медичних лікувально-профілактичних закладів Південно-Західної залізниці

23-готравня в Дорожній лікарні №2 ДТГО «ППЗ» відбулася дорожня сестринська конференція для головних медичних сестер та старших сестер медичних лікувально-профілактичних закладів Південно-Західної залізниці. Тема конференції була окреслена наступним чином: «Сучасні аспекти внутрішньо лікарняних інфекцій в ЗОЗ». Доповідачі розкрили актуальні питання та висвітлили інформацію, яка стала корисною та важливою для усіх присутніх. На конференцію були запрошені головні медичні сестри вузлових лікарень ПЗЗ, старші медичні сестри, хірургічні медичні сестри.
Зі вступним словом захід відкрила головний лікар закладу Дрофа Леся Богданівна. Вона зосередила увагу на важливості питань, котрі були заплановані до обговорення, побажала усім плідної роботи та гарних результатів.
Першою була доповідь заступника начальника медичної служби ДТГО ПЗЗ Ладуби Юрія Миколайовича. Він зосередив увагу присутніх на нормативній базі, яка регулює права та обов'язки медичних працівників. Він висловив думку міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової про те, що медичне право потребує кодифікації, тобто створення єдиного, логічно і юридично цільного нормативно-правового акту - Медичного кодексу. До нього мають увійти закони «Про особливості діяльності закладів охорони здоров'я», «Про правовий статус медичних працівників», «Про права пацієнтів» та інші законодавчі акти, що регламентують правовідносини в системі охорони здоров'я. Також він наголосив на дотриманні положень, що містяться в документі «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики», на його важливості та обов'язкового виконання.
Наступною доповідь робила Авраменко Олена Тимофіївна, лікар-інфекціоніст поліклініки ДЗ ДКЛ№2 ст. Київ ДТГО «ПЗЗ». Тема її виступу, на жаль, вже довгий період часу залишається актуальною - "ВІЛ-інфекція. СНІД. Масштаби поширення, наслідки захворювання, попередження". Вона навела шокуючу статистику захворювання в Україні. За її словами сьогодні в Україні інфікованість досягає 1%, складає 31921 тисяч ВІЛ-інфікованих. На слайдах було висвітлено інформацію, розглянуто будову ретровірусу.
Головна медична сестра Іскра Галина Сергіївна виступила із доповіддю на тему: «Безпека медичного персоналу. Роль головних та старших сестер медичних в її забезпеченні». Покликанням кожної медичної сестри є дбати про життя та здоров'я пацієнтів, тих, хто потребує від медсестри опіки та допомоги. І дуже часто вони забувають про самих себе, про перші заходи безпеки. Галина Сергіївна нагадала та застерегла своїх колег від можливих небезпек, які оточують медиків щодня.
В конференції взяли участь представники компанії «Скай Медіка». Супрович Н. Б., провідний менеджер компанії, розповіла висвітлила тему «Сучасні безпечні системи забору крові. Безпека персоналу при роботі з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД».
Цікавою була доповідь спеціаліста з інфекційного контролю Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Іванової Ірини - «Якісне знезараження виробів медичного призначення одноразового та багаторазового використання, відпрацьованих матеріалів». Вона охарактеризувала кожен етап обробки ВМП, навела класифікацію та способи деконтамінації медичного інструментарію, описала небезпеки, які можуть стати причиною інфікування медичного персоналу. Також, у доповіді Ірина навела приклади сучасних високоякісних дезінфікуючих засобів, виробником яких є компанія «Лізоформ Медікал», лідер у сфері дезінфекції та гігієни в Україні. Вона кваліфіковано описала складники, які входять до засобів, їх спектр дії, спосіб використання та вплив на організм людини.
Останнім був виступ Грищенко Юлії, продукт-менеджер по системам прибирання компанії «VERMOP». Вона висвітлила тему, яка є дуже важливою та актуальною для кожного закладу охорони здоров'я - «Сучасні технології ефективної дезінфекції та прибирання приміщень.». Адже, лікарня - це установа, де чистота стоїть на першому місці, оскільки є гарантією безпеки та комфорту як пацієнта, так і медичного працівника. Метою прибирання в лікарні є не лише звільнення від візуально-помітного бруду, а, в першу чергу, дезінфекція поверхонь, переривання ланцюга внутрішньолікарняної інфекції, неможливість перенесення патогенної мікрофлори із одного приміщення в інше. Тому місія молодшого медичного персоналу є дуже відповідальною та важливою в умовах дотримання санітарно-епідеміологічного режиму. Юлія продемонструвала новітню систему прибирання «Аква Віз», детально описала усі її функціональні можливості та кваліфіковано обґрунтувала переваги, які отримує в результаті молодша медсестра під час прибирання із використанням обладнання «Вермоп». Доповідь викликала зацікавленість з боку аудиторії, по закінченню конференції багато хто із присутніх задавали запитання та підходили за консультаціями.
Отож, варто зазначити, що конференція відбулася на високому рівні. Усі доповідачі розкрили питання, які безпосередньо стосуються кожного медичного працівника. Важливо, що кожен із присутніх задумався та зробив висновки про те, що кожного дня нас підстерігають небезпеки, найчастіше невидимі, тому потрібно щохвилини пам'ятати та вживати максимум заходів безпеки для збереження свого здоров'я та здоров'я своїх пацієнтів.
По закінченню конференції усі бажаючі були запрошені на фуршет, де мали можливість поспілкуватися та висловити свої рефлексії.
Спеціаліст з інфекційного контролю Асоціації "Служба організації інфекційного контролю" Ольга Хеленюк