Новини

Днями амбулаторії № 3 і № 4 КНП «Центр ПМСД «Північний» РМР отримали відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

Гарний почин у Центрі ПМСД «Північний»  

Ще дві рівненські лікарські амбулаторії ЗПСМ поповнили Всеукраїнський реєстр «чистих» лікарень. Цими днями амбулаторії № 3 і № 4 КНП «Центр ПМСД «Північний» РМР отримали відзнаку «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Як зауважила фахівець з інфекційного контролю Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю» і ГО «Асоціація сестер медичних Рівненської області» Оксана Головня, попередній базовий аудит у двох амбулаторіях Центру було проведено у липні. Насамперед, звертали увагу на налагодження системи прибирання, ефективної системи гігієни рук, знезараження ВМП, наявність ремонту, сучасних деззасобів тощо. Зауважень, втім, було небагато. І за результатами аудиту медики отримали деякі рекомендації щодо вдосконалення умов роботи, відповідно до вимог інфекційного контролю, затверджених наказовою базою МОЗ України. Водночас з медичними працівниками Центру було проведено кілька занять, зокрема, з гігієни рук і навчання з прибирання.  

  • - Ми досить швидко впоралися із завданнями, які поставила перед нами фахівець СОІК, і вже за два місяці всі рекомендації було виконано, - стверджує керівник відділу з інфекційного контролю закладу, старша медсестра ЗПСМ № 2 Руслана Войтович. – Ми придбали сучасну систему прибирання з пральною машиною для прання мопів, два тренажери для контролю обробки і гігієни рук, систему для контролю якості прибирання, провели навчання для медперсоналу, і нині можемо пишатися тим, що дві амбулаторії нашого закладу вже мають «чистий» статус. Хочу подякувати адміністрації нашого закладу, голові Асоціації сестер медичних Рівненської області Людмилі Романішиній- Лановській, Оксані Головні за підтримку й допомогу в здобутті цих почесних відзнак.  
  • - Ми дуже раді, що у нас є такий гарний почин, адже безпека наших пацієнтів, особливо дітей – це дуже важливо. Тож зупинятися на цьому ми не збираємося, - каже медичний директор КНП «Центр ПМСД «Північний» РМР Наталія Косарєва. – В наступному році плануємо долучити до цієї програми ще дві наші амбулаторії – № 1 і № 2, і сподіваємося, що й вони удостояться відзнак чистоти й безпеки.  
  • Оксана Головня вручила таблички «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» колективам амбулаторій № 3 і № 4, відзначивши, що вони достойні носити це почесне звання. Вона порадила медикам і надалі дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог, та запевнила, що через рік їх чекає повторний аудит з метою перевірки та підтвердження «чистого» статусу. З отриманням відзнаки колективи амбулаторій привітали представник компанії «Лізоформ» та Людмила Романішина-Лановська, яка від імені Асоціації подарувала медикам Центру станцію гігієни рук АХД-2000.